Izraelis atsisakė apklausti kaltinamąjį lietuvių genocidu

 (2)
Vasario 4 dieną Lietuvos generalinė prokuratūra iš Izraelio ambasados Rygoje gavo Izraelio teisėsauginkų atsakymą į teisinės pagalbos prašymą.

Lietuvos prokurorai buvo prašę apklausti N. Dušanskį ir paimti jo parašo lyginamuosius pavyzdžius.

Generalinės prokuratūros Specialių tyrimų skyriaus vyriausiasis prokuroras Rimvydas Valentukevičius BNS atsisakė pasakyti priežastis, kodėl Izraelio teisėsaugininkai pranešė negalį išpildyti teisinės pagalbos prašymo.

Prokuroro teigimu, jo asmeninėje darbo praktikoje tai pirmas atvejis, kai Izraelis atsisako išpildyti teisinės pagalbos prašymą.

N. Dušanskio byla buvo sustabdyta, nusiuntus Izraeliui teisinės pagalbos prašymą. Trūkstant įrodymų, N. Dušanskiui kaltinimai nėra pareikšti.

Pirmąjį teisinės pagalbos prašymą Lietuvos generalinė prokuratūra buvo išsiuntusi pernai 1999 metų balandžio 19 dieną. Teisinės pagalbos prašymas buvo grąžintas du kartus dėl netinkamos užsienio kalbos.

Pernai Generalinė prokuratūra iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) gavo archyvinių dokumentų, kurie patvirtina, kad, vadovaujant N. Dušanskiui, pokariu buvo ištremtos 4 šeimos.

Dokumentuose esantys N. Dušanskio parašai galėjo būti nenuginčijami įrodymai dėl inkriminuojamų nusikaltimų. Jeigu Izraelio teisėsaugininkai būtų paėmę N. Dušanskio parašo pavyzdį, juos būtų galima palyginti su parašais dokumentuose, gautais iš LGGRTC.

"Jeigu institucija ar asmuo pateiks naujus įrodymus, dėl kurių paaiškės naujos aplinkybės, byla bus atnaujinta. Kol kas bylos atnaujinti nėra pagrindo, nes mums neatsakė į teisinės pagalbos prašymą, ko mes buvome prašę", sakė prokuroras R. Valentukevičius.

Sovietų MGB/KGB per karą ir pokariu tarnavęs N. Dušanskis yra dalyvavęs baudžiamosiose operacijose prieš Lietuvos nepriklausomybės kovotojus.

Manoma, kad N. Dušanskis išvyko į Izraelį 1989-siais, likus maždaug metams iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

1998 metais per Izraelio ambasadą Baltijos šalims Lietuvos Generalinė prokuratūra gavo pažymą, patvirtinančią, kad 1997 metais N. Dušanskis gyveno Izraelyje.

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos generalinė prokuratūra išsiuntė į Izraelį prašymą apklausti genocidu kaltinamą buvusį NKVD karininką Semioną Berkį-Burkovą.

84-erių metų S. Berkiui - Burkovui yra iškelta genocido byla dėl pokario metais Radviliškio rajone padarytų nusikaltimų.

S. Berkis - Burkovas Izraelyje gyvena nuo 1988 metų, ir, Lietuvos teisėsaugos žiniomis, sunkiai serga.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: prasidės rudeninis lietaus ir vėjo šėlsmas (1)

Savaitei įpusėjus daug kur nušniokš lietus. Paskutinėmis darbo dienomis vyraus šiltesnis oras, tačiau bus vėjuota. Danguje numatoma tikra sumaištis: saulę keis debesys ir atvirškčiai, o protarpiais dar ir lietus pasipils.

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (65)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (174)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (14)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (97)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.