Italijos nusikaltėliai perka Lietuvos gyventojų organus

 (2)
Dienraštis "Respublika", remdamasis Organizuotų nusikaltimų tyrimų tarnybos duomenimis, penktadienį pranešė, kad Lietuvoje yra užfiksuotos kelios italų patikėtinių grupės, kurios organizuoja žmonių, sutinkančių parduoti savo organus, paieškas.

Atvykę italai savo parankiniams pasako, kokių organų reikia, o tolesne paieška užsiima lietuviai.

Ieškoma jaunų, iki 30 metų, sveikų žmonių. Paprastai savo organus sutinka parduoti bedarbiai, kuriems pinigų reikia bet kokia kaina. Organų supirkėjai taip ieško vienišų motinų, kurioms sunku išlaikyti vaikus.

Žmogui sutikus parduoti savo organus, jis neretai apgaunamas.

Policijos žiniomis, dabar organų kaina juodojoje rinkoje svyruoja nuo kelių šimtų iki 3000 JAV dolerių. Pinigus žadama sumokėti po operacijos, bet po jos žadėtoji suma sumažinama.

Pareigūnų duomenimis, Lietuvoje dabar gyvena apie 10 žmonių, kurie jau yra pardavę savo organus - dažniausiai inkstą ar kiaušidę.

Pagal Lietuvos įstatymus, žmogaus organai negali būti piniginių sandėrių objektas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Atvežti į Lietuvą pabėgėliai nori į turtingesnę šalį: mus apgavo (144)

Prieš porą savaičių Vilniaus oro uoste nusileido 20 naujų migrantų iš Sirijos. Trys šeimos – šeši suaugusieji ir keturiolika vaikų. Jie čia perkelti iš Turkijos pabėgėlių stovyklų.

Kulautuvoje įsikūrė moderniausia Lietuvoje reabilitacijos ligoninė (2)

Kauno rajone, kurortiniame panemunės miestelyje – Kulautuvoje – pirmadienio pavakarę rengiamas oficialus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų filialo – Kulautuvos reabilitacijos ligoninės – atidarymas.

Kauno meras V. Matijošaitis grįžo į darbą (23)

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis pirmadienį grįžo į darbą po kelis mėnesius trukusios reabilitacijos, BNS pranešė jo atstovas spaudai Tomas Grigalevičius.

Lietuvos ambasadoriumi Švedijoje siūloma skirti A. Rimkūną (1)

Pirmadienį posėdyje Vyriausybė pritarė finansų viceministro Algimanto Rimkūno kandidatūrai į ambasadoriaus Švedijoje postą.

Vyriausybė atidėjo svarstymą dėl J. Miliaus likimo (66)

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Jonas Milius nesvarsto, ką darytų, jei pirmadienį Vyriausybė priimtų sprendimą jį atleisti iš pareigų.