„Istorijos detektyvai“: kiek Žygimantui Augustui kainavo meilė Barborai Radvilaitei?

 (21)
Barbora Radvilaitė - viena iš dešimties geriausiai žinomų Lietuvos istorinių asmenybių.
© Stopkadras

Tą parodė Lietuvoje atlikti tyrimai. Tačiau nedaugelis žino, kokia buvo ši moteris iš tikrųjų? Kokie buvo jos pomėgiai, kokios aistros? Ar Barbora Radvilaitė buvo nuolanki Žygimanto Augusto žmona, o galbūt aikštinga, įnoringa Lenkijos karalienė?

Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės santuoka buvo sudaryta jausmų pagrindu, o tai nebūdinga XVI amžiui. Negana to, šiai meilei Žygimantas Augustas negailėjo jokių turtų.

Kaip pažymi istorikai, Žygimantas Augustas, paskutinis Jogailaičių dinastijos valdovas, subrendęs ir subrandintas kaip renesanso žmogus, itin didelę reikšmę teikė brangiems daiktams.

"Skaičiais tai būtų be galo įspūdinga. Kiek galėjo, tiek apipylė dovanomis. Nesitenkino mažais mažmožiais, jei pirkdavo žiedą, tai tik solidų, brangų, atitinkamos sumos", apie Žygimanto Augusto dovanas jo antrajai žmonai pasakoja istorikė Raimonda Ragauskienė.

Tačiau juvelyriniai dirbiniai - tik maža dalelė to, ką Barborai Radvilaitei dovanojo LDK kunigaikštis ir Lenkijos karalius. Apie tai, kiek ši meilė kainavo Žygimantui Augustui, pamatysite trečiadienį.

Taip pat laidoje su LDK virtuvės žinovu Rimvydu Laužiku nagrinėsime koldūnų paslaptis bei su istoriku Artūru Vasiliausku diskutuosime, ar bajoriška demokratija pražudė Abiejų tautų respubliką?

"Istorijos detektyvai" - trečiadienį 21.45 val. per LRT televiziją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prie Operos ir baleto teatro durų rikiuojasi kandidatų eilė (1)

Kas penkerių metų kadencijai stos vadovauti Nacionaliniam operos ir baleto teatrui (NOBT)?

Organizuoja pikniką Vijūnėlės dvare (10)

Socialiniuose tinkluose plinta žinia apie Druskininkų Vijūnėlės dvare organizuojamą pikniką, kurio dalyviai teigia planuojantys „džiaugtis saule, muzika ir laisve“.

Kauniečiai savo miestą lygina su Niujorku: tik atlyginimai nedžiugina (180)

Viešoje erdvėje vis dažniau sklando visuomenės veikėjų bei specialistų nuomonės, kad Kaunas vejasi Vilnių ar net, pasak A. Milašiaus, Vilnius jau tapo miestu netoli Kauno. Specialistai kalba, kad Kaunas visapusiškai prisivijo Vilnių kultūriniais renginiais, pasaulietiškesniu požiūriu, atlyginimais, investicijomis, plėtra ir pan.

Buvęs „Go Vilnius“ vadovas D.Udrys skundžia atleidimą, prašo moralinės žalos atlyginimo (23)

Buvęs „Go Vilnius“ vadovas Darius Udrys apskundė teismui mero Remigijaus Šimašiaus sprendimą atleisti jį iš pareigų, taip pat prašo moralinės žalos atlyginimo.

A. Petrošius palieka Registrų centrą (14)

Registrų centrą nuo penktadienio palieka vyriausiasis patarėjas pokyčių valdymui Aidas Petrošius. Daugiau nei dešimtmetį su pertraukomis jis dirbo centro atstovu spaudai.