Įstatymo spraga leistų paskelbti "matą demokratijai"

 (5)
Nuosaikiųjų konservatorių lyderis Seime įspėja apie svarstomo įstatymo spragas, kurios leistų Seimui paskelbti "matą demokratijai vienu ėjimu".
Nuosaikiųjų (konservatorių) frakcijos Seime seniūnas Rimantas Pleikys trečiadienį išplatino viešą pareiškimą apie svarstomą Karo padėties įstatymą.

Anot R. Pleikio, šio įstatymo projektas numato, kad karo padėtį Lietuvoje, šalies dar niekam neužpuolus, gali įvesti Seimas - "kai prireikia ginti Tėvynę arba vykdyti Lietuvos Respublikos tarptautinius įsipareigojimus", arba vos tik kilus priešų įsiveržimo grėsmei. Realaus ginkluoto užpuolimo atveju karo padėtį savo sprendimu įvestų valstybės prezidentas.

R. Pleikio teigimu, "dar niekam mūsų neatakuojant ar tiesiog panūdus ginti kažkokius įsipareigojimus svetur, bet Seimui jau paskelbus karo padėtį", būtų uždrausta ieškoti, gauti, skleisti informaciją apie bet kokius valstybės institucijų ir pareigūnų veiksmus, ekonominę valstybės būklę be atitinkamų valstybės institucijų vadovų sutikimo.

Remiantis projektu, taip pat būtų draudžiama įvairiais būdais dauginti, perduoti kitiems asmenims ar kitaip platinti priešiškus valstybės interesams skelbimus.

R. Pleikys pabrėžia, kad įstatymo projekte nėra paaiškinta, kas yra "priešiški skelbimai" ir kas turi teisę dėl to nuspręsti.

Be to, remiantis projektu, būtų uždrausta vienytis į politines partijas ir organizacijas, o jau veikiančių organizacijų, taip pat ir visuomeninių, veikla būtų sustabdyta, žmonių teisė judėti be karo komendanto leidimo - panaikinta.

"Nejaugi tai matas demokratijai vienu ėjimu, neva kilus išorinei grėsmei ar tiesiog prisidengus tarptautiniais įsipareigojimais?", retoriškai klausia R. Pleikys. Jis yra Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys.

Kovą Seime pradėtas svarstyti Karo padėties įstatymas dabar svarstomas komitetuose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (23)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (26)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (96)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.

R. Karbauskis: kai šnekiesi telefonu, netrukus sužino beveik visi (191)

Seimo rinkimus laimėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis trečiadienio popietę Vyriausybėje susitiko su premjeru, socialdemokratų vadovu Algirdu Butkevičiumi.

Laiminti rinkimus kalba (12)

Tai pirmi rinkimai, kuriuose politikai prisipažino, kad gramatika tapo valstybinės reikšmės klausimu, nulėmusiu ne vieno kandidato likimą, tad mums, kalbos žmonėms, bent jau šiuo klausimu rinkimai buvo sėkmingi – laimėjo kalba.