Įstatymo pataisos - spaudos laisvės griovimas

 (3)
Opozicinė Seimo LDDP frakcija pareiškė, kad Seimo svarstoma nauja Visuomenės informavimo įstatymo redakcija griauna pagrindinius, sunkiai iškovotus spaudos ir žodžio laisvės principus.
Spaudos konferencijoje antradienį LDDP frakcijos narys Gediminas Kirkilas perskaitė frakcijos pareiškimą, kuriuo remiama visų pagrindinių Lietuvos spaudos ir elektroninės žiniasklaidos priemonių vadovų išreikšta šio projekto kritika.

Įstatymo projekto pataisas parengė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, jas Seimas pradėjo svarstyti praėjusį ketvirtadienį.

Pataisomis numatoma įkurti Visuomenės informavimo inspektoriaus įstaigą - viešosios informacijos rengimą ir platinimą prižiūrinčią nepriklausomą kolegialią instituciją.

Tačiau, žiniasklaidos atstovų nuomone, tai būtų represinė struktūra, kuri kontroliuotų ir spręstų, ar viešoji informacija (spaudos leidiniai, radijo, televizijos laidos, knygos, kino filmai, dailės kūriniai ir kt.) yra teisinga, ar ji pilietiška, ar nekenkia vaikams, ar nekursto socialinės ir kitokios neapykantos ir t.t.

"Susikompromitavusi valdančioji konservatorių - krikdemų dauguma skuba atkeršyti žiniasklaidai už kritiką, norėtų įvesti cenzūrą ir laisvos informacijos apribojimus. Jiems tai ypač svarbu, nes artėjant Seimo rinkimams, bus skelbiama vis daugiau informacijos apie dabartinės valdžios nekompetenciją, klestinčią korupciją, nusmukdytą krašto ekonomiką", sakoma LDDP pareiškime.

LDDP frakcija kreipėsi į visas "demokratiškas šalies politines jėgas, ragindama palaikyti žiniasklaidą, spaudos ir žodžio laisvę, neleisti valdančiajai daugumai prastumti Seime cenzūrą įvedančias įstatymo normas ir nebalsuoti už jas".

G. Kirkilas sakė tikįs, kad tokios įstatymo pataisos nebus priimtos.

Jei Seimas vis dėl to valdančiosios daugumos balsais priims jas, G. Kirkilas teigė, kad naujasis Seimas būtinai jas atšauks.

Seimo rinkimai vyks rudenį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo komitetas nori Vyriausybės išvados dėl kompensacijų mirusių pensininkų paveldėtojams

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas prašo Vyriausybės išvados dėl kompensacijų iki 2014 metų gegužės mirusių pensininkų paveldėtojams - joms reikėtų beveik 30 mln. eurų.

Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais (98)

Konservatoriai išsakė nuostatą, kad koalicijoje su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat kategoriškai atsisako derėtis su socialdemokratais.

S. Skvernelis: Prezidentė „valstiečiams“ neminėjo galimų koalicijos partnerių (3)

Pirmadienio pokalbyje su prezidente galimi koalicijos partneriai minimi nebuvo, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.

R. Karbauskio kandidatas į premjerus išvardino, dėl kurių ministerijų net nesiderės (111)

Pergalę rinkimuose šventusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pastaruoju metu kalba apie galimybę užimti du svarbiausius postus valstybėje – Seimo pirmininko ir premjero. Tokiu atveju, pasak Ramūno Karbauskio, Seimo pirmininku taptų Saulius Skvernelis, premjeru – europarlamentaras, buvęs ilgametis Ignalinos rajono meras Bronis Ropė.

Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų

Antradienį vykusiame Valstybinio studijų fondo (VSF) Valdybos posėdyje nuspręsta skirti papildomus 1,2 mln. eurų geriausiai besimokiusių, tačiau už studijas mokėjusių bakalauro ir vientisųjų studentų studijų studentams. Iš viso kompensavimui už studijas skirta 4,7 mln. eurų. Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų.