Iššūkis Baltijos šalių pasieniečiams – iš Vietnamo

 (16)
Šią savaitę susitikę Baltijos šalių vidaus reikalų ministrai aptarė klausimą dėl vidaus sienų apsaugos, Lietuvai pastaruoju metu susiduriant su didesniu nelegalių imigrantų iš Vietnamo skaičiumi.
Užsieniečių registracijos centro sulaikymo zona
Užsieniečių registracijos centro sulaikymo zona
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

„Aptarėme Estijos - Latvijos ir Latvijos - Lietuvos vidinės sienos apsaugą“, - BNS ketvirtadienį sakė Lietuvos vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Vietnamo piliečiai yra vieni dažniausių nelegaliai Lietuvos sieną kertančių migrantų. Į šalį jie atkeliauja iš Baltarusijos ir Latvijos, o į pastarąsias patenka iš Rusijos.

Su nelegalių migrantų iš Vietnamo problema Lietuva susidūrė visais savo nepriklausomybės metais, tačiau pastaruoju jų srautas į šalį dar labiau išaugo.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos BNS pateiktais duomenimis, 2014 metais į Užsieniečių registracijos centrą Pabradėje buvo pristatyti 253 vietnamiečiai, 2015 metais - 320. Šiuo metu centre gyvena ir sprendimo dėl išsiuntimo iš Lietuvos laukia 36 vietnamiečiai.

„Šis skaičius yra mažas, jeigu palyginsime su vidurkiu. Pavyzdžiui, pernai rugsėjį centre gyveno apie 130 žmonių“, - BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas spaudai Giedrius Mišutis.
Jis pridūrė, kad atšilus orams į centrą pristatomų vietnamiečių skaičius išaugs.

S.Skvernelis teigė, kad sprendžiant nelegalios vietnamiečių migracijos iš Latvijos problemą intensyvinami tiesioginiai kontaktai tarp sienos apsaugos tarnybų, klausimas nėra pamirštas ir kalbant šių tarnybų vadovams.

„Yra nustatytos ir atitinkamos saugumo stiprinimo priemonės tiek mūsų pačių, tiek dvišaliuose santykiuose su Latvija“, - sakė ministras, tačiau atsisakė įvardyti tas priemones.

S.Skvernelis Rygoje su kolegomis iš Latvijos Rihardu Kozlovskiu ir Estijos Hanno Pevkuru susitiko trečiadienį.

Lietuva taip pat tikisi susitarti su Vietnamu dėl spartesnės vietnamiečių deportacijos, tačiau vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius BNS yra sakęs, kad sutarties su Vietnamu pasirašymas užtruks. Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado Renato Požėlos, dėl to, kad Lietuvoje nėra reziduojančio Vietnamo ambasadoriaus ir iki šiol neegzistuoja jokie dvišaliai susitarimai su Vietnamu dėl asmenų readmisijos, susiduriama su asmens tapatybės nustatymo bei grįžimo dokumentų išdavimo problemomis, o tai ilgina tų asmenų deportavimo laiką.

BNS
Savaitės naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Pagerbtas A. M. Brazausko atminimas

Pirmadienį minimos šeštosios pirmojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko mirties metinės.

Šaulio dienos proga V. Adamkus taps garbės šauliu (2)

Pirmadienį minint Šaulio dieną kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui bus suteiktas garbės šaulio vardas.

KT priėmė nutarimą dėl bylos nutraukimo suėjus senačiai (7)

Dabartinė tvarka, kai nutraukiant bylą dėl senaties gali likti neatsakytas klausimas dėl teisiamojo kaltės, prieštarauja Konstitucijai, pirmadienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).

Išsigando protestuotojų: Vyriausybė aptverta „Stop“ juosta ir papildomų policijos pajėgų atnaujinta 13:23; prie Vyriausybės grįžo palapinių miestelis (625)

Pirmadienį Vyriausybės rūmai aptverti „Stop“ juosta, Vinco Kudirkos aikštėje sutelktos didelės policijos pajėgos. Taip ruošiamasi protestams – į Vinco Kudirkos aikštę grįžo protestuojantys studentai su palapinėmis, pasisakantys prieš naująjį Darbo kodeksą (DK).

Neįtikėtina, kaip galima gyventi, dirbant savivaldybėje (61)

Panevėžio apygardos prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdyba baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvusi Panevėžio rajono savivaldybės Juridinio skyriaus vedėja, 38 metų Vilma Janišienė kaltinama piktnaudžiavimu tarnyba siekiant asmeninės naudos.