Premjeras Algirdas Butkevičius nejuokais kibo į darbo grupių sudarinėjimą. Nuo šių metų pradžios jis jau spėjo sudaryti tuziną darbo grupių ir performuoti kelias darbo grupes, kurias sudarė jo pirmtakas Andrius Kubilius.
Algirdas Butkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Nuo tada, kai A. Butkevičius užėmė premjero postą, Vyriausybės vadovas ir jį atostogų metu pavadavęs finansų ministras Rimantas Šadžius pasirašė jau 25 potvarkius dėl darbo grupių sudarymo ar jų pakeitimo. Ir tai toli gražu ne galutinis skaičius.

Darbo grupės: nuo euro įvedimo iki dovanų valdininkams

Pats A. Butkevičius savo parašo patvirtino jau 12 naujų darbo grupių. Vienai darbo grupei pavesta ruoštis euro įvedimui, kitai – rengti partijų susitarimą dėl energetikos. Tačiau ne visos darbo grupės užsiima tokiais rezonansiniais reikalais.

Tarp premjero potvarkiais suformuotų komandų – darbo grupė žmonių palaikų įstatymo pakeitimams. Be to, atskira darbo grupė rūpinasi valdininkų gaunamomis dovanomis. Mat premjeras nutarė keisti tvarką, pagal kurią valdininkai ir politikai deklaruoja savo gautas dovanas ar paslaugas.

A. Butkevičius taip pat pakeitė keletą A. Kubiliaus suformuotų darbo grupių.

Darbo grupių formavimo praktiką tęsė ir trumpai premjerą pavadavęs finansų ministras R. Šadžius, pats tiek formavęs naujas darbo grupes, tiek keitęs anksčiau sudarytųjų sudėtis.

Daugiausiai darbo grupių užderėjo vasarį – net septynios. Sausį suformuotos trys darbo grupės, kovą – dvi, o per vieną balandžio savaitę premjeras patvirtino dar dvi naujas darbo grupes. Per kiek daugiau nei tris mėnesius taip pat pasirašyti šeši potvarkiai dėl A. Kubiliaus suformuotų darbo grupių pakeitimo.

Rusams siūlo darbo grupių patirtį

Dabartiniu darbo grupių skaičiumi premjeras apsiriboti neketina. Jau artimiausiu metu turėtų būti suformuota dar bent viena tokia grupė. Šįsyk – su antrininke Maskvoje.

Prieš oficialų vizitą į Rusiją A. Butkevičius pažadėjo, kad Lietuvoje bus formuojama „ekspertų grupė“ dvišalėms problemoms spręsti. Analogišką darbo grupę Vyriausybės galva siūlo suformuoti ir Kremliui.

T.Janeliūnas: darbo grupių derlius – politinio nepasiruošimo simptomas

Vilniaus universtiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) docentas Tomas Janeliūnas DELFI teigė, kad gausiai užderėjusios darbo grupės perša išvadą, jog socdemai į valdžią atėjo ne iki galo pasiruošę.

„Jeigu socialdemokratai, tikėdamiesi ir žinodami, kad jie pretenduos į Vyriausybės formavimą, būtų rimtai tam ruošęsi, jie vienokias ar kitokias darbo grupes būtų spėję sudaryti dar prieš rinkimus. Ir jų išvadas perkelti į savo rinkimų programą, kad atitinkamai Vyriausybės programą irgi tokią turėti“, - kalbėjo T. Janeliūnas.

Pasak jo, darbo grupės kelia tam tikrą pavojų, kad valstybei svarbūs sprendimai bus priimti pavėluotai.

„Šių metų antroje pusėje laukia pirmininkavimas Europos Sąjungai. Taigi net ir tų grupių išvados geičiausiai bus pradėtos praktiškai įgyvendinti gerokai užgaišus. Ir vos ne visi pirmieji Vyriausybės metai bus praleisti dirbant darbo grupėms“, - prognozavo TSPMI docentas.

A.Butkevičius bėga nuo atsakomybės?

A. Butkevičius darbo grupes dažnai pasitelkia ir kaip atsakymą į opius klausimus. Žurnalistų klausiamas apie socialines ar ekonomines aktualijas, premjeras jau ne sykį pareiškė, kad visus atsakymus pateiks formuojama ar suformuota darbo grupė. T. Janeliūno nuomone, taip premjeras galimai vengia atsakomybės ir sykiu praranda progą parodyti ryžtingesnį savo veidą.

„Čia savotiškas bėgimas nuo atsakomybės. Ir galbūt nenoras pasirodyti neišmanančiu vienos ar kitos sferos. Aišku, kurį laiką tai gali jį gelbėti. Bet premjerui, aš manau, derėtų parodyti ir savo poziciją bei savo išmanymą. Nes iš premjero daugelis tikisi labai konkrečių sprendimų“, - reziumavo politologas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (7)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (202)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (15)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (21)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (51)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (299)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Prasidėjo visiškas Saulės užtemimas: pasigrožėkite vaizdais (28)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (23)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (114)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (86)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...