Išplatinta didžioji dalis rinkėjų pažymėjimų

Artėjant savivaldybių tarybų rinkimams, rinkimų komisijoms pavyko išplatinti maždaug 96 procentus rinkėjų pažymėjimų.
"Negalėčiau pasakyti, kad platinant rinkėjų pažymėjimus, būtų kilę ypač didelių problemų", BNS sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Jo teigimu, rinkėjų sąrašai toliau tikslinami, negavusiems rinkėjų pažymėjimų duodamos pildyti specialios anketos, kuriomis prašoma įrašyti į rinkėjų sąrašą.

Pasak jo, daugiausia sunkumų kilo dalijant pažymėjimus Vilniuje ir Palangoje, kur, Z. Vaigausko teigimu, didžiausia gyventojų migracija.

Anot VRK pirmininko, pasikeitus Vilniaus miesto ir rajono ribai, miesto ribose atsidūrė nemažai vienodus pavadinimus turinčių kaimų, tad kilo painiava.

"Ši painiava vyksta nuo rinkimų iki rinkimų. Lieka stebėtis, kodėl savivaldybė nesirūpina suteikti gatvių pavadinimų", sakė Z. Vaigauskas.

Pasak jo, kaip visada sunkumų iškilo dalijant rinkėjų pažymėjimus studentų bendrabučiuose ir kolektyvinių sodų bendrijose.

Z. Vaigausko teigimu, šiemet rinkimų komisijos nespausdino rinkėjų pažymėjimų tiems asmenims, kurie yra išsiregistravę iš ankstesnės gyvenamosios vietos, tačiau neįsiregistravę naujojoje, nors ir pranešę ketinimus įsiregistruoti. Tokie asmenys, kurių praėjusią savaitę buvo 11 tūkstančių, privalėjo kreiptis į savo apylinkės rinkimų komisijas ir pildyti specialius prašymus.

Lietuvoje rinkėjų sąraše yra 2 mln. 641 tūkst. 511 rinkėjų. Pažymėjimus gavo 2 mln. 450 tūkst. 922 žmonės. VRK pateiktuose duomenyse kol kas nėra skaičių iš Šiaulių rajono.

Savivaldybių tarybų rinkimai įvyks kovo 19 dieną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (5)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (29)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.

Emigracijos mastai kelia grėsmę: kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4-5 žmonės (119)

Dirbančių ir mokesčius mokančių asmenų skaičius Lietuvoje kasmet sparčiai mažėja, traukiasi rinka, mažėja vartotojų, nyksta verslai, ypač - atokesniuose regionuose, ir kyla realios grėsmės Lietuvos ekonomikai.

A. Butkevičius sako, kad premjerai užsienyje domisi jo pašlijusiais santykiais su D. Grybauskaite (156)

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad užsienio šalių premjerai jo teiraujasi apie pašlijusius santykius su prezidente Dalia Grybauskaite.