Įsiplieskė kova dėl teisėjų algų

 (4)
Turėtų sumažėti ne tik teisėjų, bet ir politikų, prokurorų darbo užmokestis. Tai numatyta naujai parengtu šių pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymu.

Vakar Vilniaus pirmosios apylinkės teismas pradėjo nagrinėti net šešiolikos Panevėžio apygardos teismo teisėjų ieškinio pareiškimą. Jame prašoma priteisti negautą atlyginimo dalį.

Redakcijos žiniomis, į teismą dėl sumažintų atlyginimų kreipėsi visi Panevėžio apygardos teismo teisėjai, išskyrus pirmininką Tomą Zdanavičių ir civilinių bylų skyriaus pirmininką Romą Janušką.

Vakar teismas patenkino ieškovams atstovaujančio advokato Kazimiero Motiekos prašymą kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Jo prašoma nustatyti, ar 1999-ųjų gruodžio 28 dienos Vyriausybės nutarimas sumažinti teisėjų atlyginimus neprieštarauja Konstitucijos straipsniams dėl teisėjų nepriklausomumo.

Šioje byloje kaip atsakovai yra nurodyti Panevėžio apygardos teismas, Vyriausybė bei Finansų ministerija. Jos atstovai vakar neprieštaravo, kad byla būtų sustabdyta, kol bus sulaukta Konstitucinio Teismo nutarimo.

Nuo šių metų sausio teisėjų darbo atlyginimo koeficientas sumažėjo nuo 2,5 iki 1,75.

Po Vyriausybės nutarimo apylinkių ir apygardų teisėjų, priklausomai nuo stažo, algos sumažėjo nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų.

Vyriausybė nutarimą motyvavo tuo, kad šalies finansinė padėtis sunki, visose srityse stengiamasi taupyti, o teisėjų atlyginimai tik laikinai įšaldomi.

Tokį Vyriausybės sprendimą gana palankiai įvertino visuomenė. Net apie 80 procentų apklausoje dalyvavusių žmonių pritarė, kad teisėjams algos būtų sumažintos.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergis: Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname (43)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis linki išminties ir suvokti ant jų pečių krentančią atsakomybę.

A.Butkevičius neskuba skelbti apie pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų (1)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį paskelbti, kiek dar vadovaus partijai. Savo galimais įpėdiniais jis įvardija Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (23)

Konservatoriai per šiuos Seimo rinkimus išlaikė pozicijas Vilniuje, užsitikrinę pergalę septyniose iš vienuolikos apygardų, tačiau triuškinamai pralaimėjo savo citadelėje Kaune, nugalėti „valstiečių“.

Rinkimus į Seimą didele persvara laimėjo „valstiečiai" (6)

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.

G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje atnaujinta (111)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės, kad pirmiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl koalicijos derėsis su socialdemokratais.