Iš Vakarų grąžinta per tūkstantį Lietuvos piliečių

Šiais metais gražintų iš Vakarų Europos ir Skandinavijos šalių Lietuvos piliečių skaičius jau viršijo tūkstantį. Paskutiniais duomenimis, tokių piliečių jau yra 1004.
Pasienio policijos departamento duomenimis, tūkstantuoju grąžintuoju tapo vienas iš penkių trečiadienį reisu iš Londono parskraidintų Lietuvos piliečių.

Trečiadienį gražintos dvi 36-erių ir 51-erių metų kaunietės į Didžiąją Britaniją išvyko pernai lapkritį ir buvo deportuotos, nes neturėjo reikiamų dokumentų.

28 metų Lazdijų rajono gyventoja, vykusi atostogauti, nebuvo įleista į šalį. 19 metų vilnietė ketino dirbti Ispanijoje, bet nebuvo įleista į šalį ir grąžinta reisu per Londoną. 39 metų vilnietis į Didžiąją Britaniją išvyko prieš trejus metus ir buvo deportuotas už nelegalų darbą.

Po apklausos visi piliečiai paleisti.

Šiemet iš Didžiosios Britanijos deportuota ar į šalį neįleista 500 Lietuvos piliečių.

Iš Vokietijos išsiunčiama apie 25 proc. visų grąžintųjų, likę - iš kitų Vakarų Europos ir Skandinavijos šalių.

Pagal apklausų anketas, kurias grąžintieji pildo Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punkte (PKP), kauniečiams dukart daugiau negu kitų Lietuvos miestų gyventojams pavyksta atvykti į Didžiąją Britaniją ir ten nelegaliai įsidarbinti.

Kaip pranešė Pasienio policijos departamentas, pastebėta, kad Didžiojoje Britanijoje bando įsidarbinti ištisos lietuvių šeimos ir gana dažni atvejai, kai jos kartu deportuojamos į Vilniaus oro uosto PKP. Dažniausiai į Didžiąją Britaniją šių šeimų nariai išvyksta atskirai.

Šių metų duomenimis, Kauno miesto ir rajono gyventojai sudaro ir didžiąją dalį visų iš Didžiosios Britanijos išsiųstų Lietuvos piliečių - apie 35 procentus.

Pagal šį rodiklį antri - šiauliečiai (18 proc.), toliau - alytiškiai (5 proc.), vilniečiai (4 proc.) ir klaipėdiečiai (3 proc.).

Tarp neįleistų į Didžiąją Britaniją taip pat daugiausiai kauniečių (apie 17 proc.), šiauliečių (11 proc.) ir vilniečių (10 proc.).

Iš Didžiosios Britanijos dažniausiai deportuojami Lietuvos piliečiai, išbuvę šalyje iki pusės metų - tokių yra apie 60 procentų.

Iki metų ten pragyvena apie 20 procentų deportuojamųjų, dar tiek pat išbūna daugiau nei vienerius metus.

Ilgiausiai Lietuvos piliečiai nuo atvykimo iki deportacijos Didžiojoje Britanijoje gyveno 4 metus.

Pagal amžių deportuoti Lietuvos piliečiai skirstomi taip: iki 30 metų - apie 60 proc., nuo 30 iki 40 metų - apie 25 proc., vyresni nei 40 metų - apie 15 procentų.

Tarp neįleistų į Didžiąją Britaniją taip pat daugumą sudaro jaunesni nei 30-ties metų.

50 proc. grąžintųjų į Vilniaus oro uosto PKP iš Vakarų Europos ir Skandinavijos šalių Lietuvos piliečių šiemet nurodė, kad į užsienio šalį vyko turizmo tikslais, 36 procentai - dirbti, likę - mokytis, pirkti automobilių.

Tarp grąžinamųjų ar neįleistų į šias šalis Lietuvos piliečių vyrų yra dukart daugiau nei moterų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: savaitgalį trumpai pasidžiaugsime ir saule, ir šlapdriba

Savaitgalį nei gūsingo vėjo, nei kritulių išvengti nepavyks. Tiesa, pastarieji nebus labai gausūs. Geriausia žinia ta, kad šeštadienį daug kur nušvis saulė.

Ruklos seniūnas apie pabėgėlius: tegul savo tradicijų laikosi uždarai ir nebruka jų mums (491)

Jonavos rajone, Rukloje, kurioje yra Pabėgėlių priėmimo centras vyksta vienas incidentas po kito ir iš miestelio nedingsta įtampa. Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis teigė, kad problemų gali būti ir daugiau, jis aiškino, kad kitatikiai turi prisitaikyti naujojoje šalyje ir laikytis mūsų įstatymų ir per daug nekaltino į incidentus įsiveliančių vietinių gyventojų.

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (16)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Kadenciją baigianti ministro patarėja džiaugiasi sugebėjimais šokti aplink stulpą (107)

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patarėja, taip pat atstovė spaudai Simona Liaudanskytė kadenciją baigia socialiniame tinkle bei savo tinklaraštyje paskelbtais gana įdomiais pasisakymais. Ji teigė išbandžiusi vertikalią gimnastiką arba kitaip šokius aplink stulpą ir dalinasi savo įspūdžiais.

Politologas: „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija bus labai trapi (91)

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija būtų labai trapi dėl nedidelės daugumos Seime, sako apžvalgininkas Kęstutis Girnius.