Iš Strasbūro - į Pravieniškių koloniją

 (1)
Žmogaus Teisių Teismo teisėjai atvyks tirti Lietuvos kalinio skundo.
Ir antrajai lietuviškai bylai išnagrinėti Europos Žmogaus Teisių Teisme Strasbūre neužteko uždaro teisėjų kolegijos posėdžio.

Šis teismas paprastai uždarame posėdyje nusprendžia, ar valstybė pažeidė savo piliečio teises.

Tik maždaug vienai bylai iš dvidešimties prireikia viešo posėdžio. Dar rečiau teisėjai vyksta į šalį susipažinti su padėtimi.

Pirmoji lietuviška byla - Henrikas Daktaras prieš Lietuvą - buvo nagrinėjama viešame posėdyje, o antrajai - Juozas Valašinas prieš Lietuvą - paskirta oficiali procedūra vietoje nustatyti faktus.

Gegužės pabaigoje su tokia užduotimi į Pravieniškių antrąją sustiprintojo režimo pataisos darbų koloniją atvyks Strasbūro teismo teisėjų delegacija.

Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjai Loukis Loucaides (Kipras) ir Pranas Kūris (Lietuva) turės vietoje nustatyti faktus, išdėstytus J.Valašino skunde.

Tačiau tuo metu 26 metų J.Valašinas su komisija bendraus jau ne kaip kalinys.

Lietuvos Prezidentas praėjusią savaitę suteikė malonę pusseptintų metų kalinčiam J.Valašinui.

Žmogaus Teisių Teismo teisės referento Dovydo Vitkausko manymu, J.Valašino byla yra viena sudėtingiausių lietuviškų bylų, šiuo metu nagrinėjamų Strasbūre.

Teismas paskelbė priimtinomis dvi jo skundo dalis - dėl įkalinimo sąlygų ir dėl įsikišimo į J.Valašino susirašinėjimą su Strasbūru.

Teisėjai su savo padėjėjais jau paskelbė, kad Pravieniškėse norėtų susitikti su 1998 metais čia dirbusiais kolonijos direktoriumi, jo pavaduotojais, medicinos darbuotojais, valgyklos personalu, izoliatoriaus ir vienučių prižiūrėtojais.

Taip pat jie ketina patekti į kalėjimo valgyklą, skalbyklą, asmeninių pasimatymų kambarį, kalinių poilsio ir darbo patalpas, izoliatorių, vienutes, sekciją, kur laikomi kaliniai.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (7)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (22)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.

STT kurs Lietuvos korupcijos žemėlapį (32)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas skyrė finansavimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtam projektui, pagal kurį bus kuriamas Lietuvos korupcijos žemėlapis ir vykdoma antikorupcinė kampanija.

Mirė profesorius A. Čižas (9)

Penktadienį, spalio 21 dieną, eidamas 88-uosius metus, Vilniuje mirė Algirdas Eduardas Čižas - habilituotas mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius emeritas ir vienas jo aktyvių kūrėjų.

Viešai darbo paprašęs 52-ejų vyras: aš negaliu patikėti (229)

Dar ketvirtadienį ašaras dėl sunkios gyvenimo lemties – darbo metu prarastų kairės rankos pirštų, sugadintos sveikatos ir skurdo – ašaras liejęs 52-ejų Artūras dabar netveria džiaugsmu. Jo prašymas buvo išgirstas.