Iš Lietuvos Helsinkio grupės pasitraukia S. Kaušinis

Lietuvos žmogaus teisių asociacijos atsakingasis sekretorius Stasys Kaušinis pareiškė pasitraukiąs iš Lietuvos Helsinkio grupės. Savo apsisprendimą S. Kaušinis aiškina tuo, jog pastaruoju metu padaugėjo spekuliacijų, neva Liustracijos įstatymas pažeidžia žmogaus teises.
Pareiškime Lietuvos Helsinkio grupės signatarui Viktorui Petkui S. Kaušinis teigia, jog kritikuojant šių metų vasario 1 dieną Lietuvoje įsigaliojusį Liustracijos įstatymą nėra nurodoma, kokios žmogaus teisės yra pažeidžiamos.

Lietuvos Helsinkio grupės vadovas V. Petkus radijo laidoje yra teigęs, jog liustracija pažeidžia žmogaus teises. Tokį pat teiginį dėl Lietuvos įstatymo yra išsakęs ir Rusijos žmogaus teisių įgaliotinis Olegas Mironovas. "Įstatymas nebuvo apsvarstytas Lietuvos Helsinkio grupės narių tarpe ir skubotas vertinimas, manipuliuojant sąvoka "žmogaus teisių pažeidimas", nenurodant konkrečios pažeistos žmogaus teisės, man nėra priimtinas", V. Pektui adresuotame pareiškime teigia S. Kaušinis.

Liustracijos įstatymas įsigaliojo nuo šių metų vasario 1 dienos. Norintys prisipažinti bendradarbiavę su KGB turi paskambinti tarpžinybinei komisijai telefonu ir atvykti į Valstybės saugumo departamentą, kur dirba tarpžinybinė komisija.

Praėjus pusei metų neprisipažinusius apie bendradarbiavimą su KGB ketinama paviešinti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (2)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (1)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė D.Vilytė: premjeras sako netikslią informaciją (18)

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako netikslią informaciją kalbėdamas apie tai, kada Viešųjų pirkimų tarnyba sužinojo apie sutartį dėl „auksinių šaukštų“, sako tarnybos vadovė Diana Vilytė.

Vieno žiauriausių žudikų Lietuvos istorijoje žmonai – nemalonumai (29)

Šilutės rajone, Svencelės telmologiniame draustinyje, stūkso žiauriausio vakarų Lietuvos žudiko, nuteisto iki gyvos galvos Sigito Gaidjurgio sodyba, kurioje dabar gyvena jo žmona. DELFI paviešinus informaciją apie dešimtmečiais iš baimės institucijų aplenkiamą objektą, sodyboje buvo atlikti patikrinimai ir nustatyti pirmieji pažeidimai.

Seimas svarstys siūlymą nuo kitos kadencijos sumažinti parlamentarų išeitines (11)

Seimas svarstys Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės inicijuojamą statuto pataisą, kuri nuo kitos kadencijos sumažinų išeitines neperrinktiems Seimo nariams.