Derybų dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) delegacijos vadovas, užsienio reikalų ministras Antanas Valionis paragino delegacijos narius pasirengti tam, kad Lietuvos integracijos į ES srityje darbų intensyvumas dar labiau padidės. Tai ministras sakė šeštadienį vykusiame derybų delegacijos susitikime, pranešė URM Spaudos skyrius.
© ELTA
A.Valionis priminė, jog po penktadienį Briuselyje vykusio vyriausiųjų derybininkų susitikimo Lietuva, taip pat ir Latvija, yra preliminariai suderinusios po 23 skyrius ir pagal šį rodiklį nusileidžia tik Slovėnijai, kuri yra suderinusi 26 skyrius, bei Kiprui, Vengrijai ir Čekijai, kurios savo sąskaitoje turi po 24 skyrius.

Ministras pabrėžė, kad ypatingai svarbu yra tai, kaip Lietuva vykdo derybose prisiimtus įsipareigojimus. Jis atkreipė dėmesį, jog preliminariai susitarus dėl vieno ar kito derybų skyriaus, darbas nesibaigia, todėl ypatinga atsakomybė tenka darbo grupių vadovams.

"Darbo grupės vadovas privalo nuolatos prižiūrėti, kad Europos Sąjungai būtų toliau teikiama informacija ir papildoma medžiaga, sekti ir rūpintis derybinių įsipareigojimų, susijusių su konkrečiu derybų skyriumi, vykdymu, bendrauti su interesų grupėmis ir visuomene", - tokius pagrindinius nuostatus darbo grupių vadovams priminė ministras.

Derybų delegacijoje šiuo metu veikia 30 darbo grupių, sudarytų pagal konkrečius derybų skyrius, kurie apima visas valstybės gyvenimo sritis.

A.Valionis pažymėjo, jog 2002 metų pavasarį prasidės dar vienas svarbus Lietuvos derybų su ES etapas - bus pradėta rengti Stojimo sutartis.

"Tam reikės labai operatyvaus ir gerai koordinuoto darbo. Gali būti taip, kad pastabų sutarties projektui pateikimo terminai bus kelios valandos, o atsakomybė už teksto formuluotes bus milžiniška", - pastebėjo derybų delegacijos vadovas.

Posėdyje vyriausiasis euroderybininkas Petras Auštrevičius sakė, kad Lietuva, padariusi ženklią pažangą derybose ir patekusi į kandidačių - lyderių grupę, turi realias galimybes sėkmingai baigti derybas kitais metais.

"Per šiuos metus gero planavimo ir kryptingo darbo dėka padarėme žymią pažangą - baigėme derėtis dėl 16 skyrių. Dabar ant derybų stalo mažiau klausimų, tačiau jie - itin aktualūs Lietuvai, kiekvienam iš mūsų, todėl esame pasirengę derėtis atsakingai,kad būtų pasiekti kuo geresni rezultatai", -sakė derybininkas.

Kaip pranešė Europos komitetas, P.Auštrevičius teigė, kad ateinančiais metais didžiausias dėmesys bus skiriamas deryboms dėl finansinio paketo. Bus deramasi dėl išmokų iš ES biudžeto žemės ūkio finansavimui, produkcijos kvotų nustatymo, struktūrinės pagalbos regionams, aplinkos, transporto sektoriaus finansavimui, Lietuvos įnašų į ES biudžetą dydžio bei mokėjimo grafiko.

Preliminariais skaičiavimais, Lietuva per pirmuosius narystės metus iš ES biudžeto gautų apie 450 mln. eurų (1,7 mlrd. litų), o jos įmokos į biudžetą tuo pačiu metu būtų apie 170 mln. eurų (640 mln. litų).

Taip susidarytų apie 280 mln. eurų (1,06 mlrd. litų) arba 2 proc. Lietuvos BVP teigiamas balansas (vidutiniškai maždaug 300 litų vienam Lietuvos gyventojui).

Per ateinantį pusmetį Lietuva su ES sieks baigti derėtis arba pasiekti maksimalios pažangos mokesčių, teisingumo ir vidaus reikalų, regioninės politikos ir struktūrinių priemonių, energetikos, finansinių ir biudžetinių nuostatų skyriuose.

Posėdyje iš esmės pritarta derybų delegacijos 2001 metų veiklos ataskaitos projektui bei sutarta, kad per savaitę delegacijos nariai pateiks savo pastabas ir pasiūlymus, o delegacijos sekretoriatas suderins galutinį ataskaitos variantą ir pateiks jį šalies vadovybei.

Taip pat sutarta, kad "karščiausių" kitų metų derybinių skyrių darbo grupių - Žemės ūkio politika, Energetika, Regioninė politika ir struktūrinės priemonės, Finansinės ir biudžetinės nuostatos - vadovai iki 2002 metų sausio 11 dienos turės pateikti svarbiausių derybinių darbų ir veiksmų planus.

Remiantis šiais planais, bus parengta derybų dėl finansinių skyrių problematikos suvestinė apžvalga bei pasiūlymai dėl tolesnių derybų strategijos.

Iki tos pačios datos visos darbo grupės turės pateikti informaciją apie tai, kaip šiemet informavo visuomenę derybų klausimais, ir pateikti 2002 metų visuomenės informavimo planus.

Nuo kitų metų pradžios pirmininkavimą ES perima Ispanija, kurios darbotvarkėje plėtra yra vienas iš šešių svarbiausių pusmečio darbų.

Lietuva tikisi derybas su ES baigti kitąmet, o 2004-aisiais - tapti pilnateise nare.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: vasara pasiduoda (14)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (30)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (49)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (13)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (25)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (109)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

„Napoli“ sulaužė Nicos įtvirtinimus ir žengė į UEFA Čempionų lygos grupių etapą džiaugiasi škotai, slovėnai, graikai ir ispanai

Į UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etapą užtikrintai žengė Italijos vicečempionė...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (518)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę klausytis...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (23)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (13)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...