"Inkaro" darbininkai pradėjo bado akciją

 (1)
Uždarosios akcinės bendrovės (UAB) "Inkaro avalynė" darbininkai pirmadienį pradėjo bado akciją.
Kaip BNS sakė UAB "Inkaro avalynė" profesinės sąjungos pirmininkas Kazimieras Ruževskis, pirmadienį bendrovės teritorijoje, dviejose palapinėse, bado akciją pradėjo 3 vyrai ir 2 moterys.

Anot K. Ruževskio, jei pavyks gauti dar vieną didesnę palapinę, prie badaujančių žada prisijungti dar keletas žmonių.

"Jau nebėra ko tikėtis iš bendrovės vadovų. Mes dar tikimės, kad į mus atkreips dėmesį Vyriausybė, ar mes tikrai reikalingi kaip Lietuvos piliečiai, kaip žmonės", sakė K. Ruževskis.

Anot jo, eiliniam darbininkui įstatymai negalioja - "jei žmonės teisėtai reikalauja, kad būtų grąžinti beveik per metus uždirbti pinigai, tai jau įstatymų nebėra".

Bendrovės administracija darbininkams skolinga apie 1 mln. 300 litų.

"Inkaro koncerno" padaliniams UAB "Inkaro avalynė" ir AB "Inkaras" vasario 21 dieną iškelta bankroto byla, paskirti administratoriai, inventorizuojamas bendrovių turtas ir skolos, analizuojami buhalteriniai dokumentai.

Administratorių įsakymu uždraustas bet koks materialinių vertybių, finansinių ir buhalterinių dokumentų judėjimas bendrovėse.

Bendrovių vadovai netrukus turėtų būti atleisti iš darbo, o su kreditoriais bus atsiskaitoma pagal Įmonių bankroto įstatymą.

Septynių "Inkaro" padalinių veiklą tiria Ekonominių nusikaltimų tyrimų tarnybos (ENTT) pareigūnai, kurie artimiausiomis dienomis surinktą informaciją turi pateikti Kauno apygardos prokuratūrai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Nota Bene“: buvo remtasi „užsienio partnerių kainodara“ (117)

Itin brangiai virtuvės įrankius Lietuvos kariuomenei pardavusi bendrovė „Nota Bene“ pripažįsta suklydusi, kad neinformavo kariuomenės, jog „auksinius šaukštus“ perpardavė iš Lietuvos tiekėjo, o ne Vokietijos įmonės „Karcher-Futuretech“.

Aplinkos ministerijos detektyvas: prasikaltęs institucijos vadovas, kurio atleisti negali niekas (29)

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas antradienį lankėsi Seime, Liberalų sąjūdžio frakcijoje. Ministras aiškinosi dėl labai brangių pamokų, kurias Aplinkos ministerija pirko vaikams.

A. Pitrėnienės atsakas dėl „ačių“: pretenzijų neturiu (119)

Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės rinkiminės kampanijos lankstinukus papuošusi klaida užsuko pašaipų virtinę feisbuke. Tuo metu pati ministrė aiškina, kad klaidų pasitaiko visiems ir sakė pretenzijų dėl leidinyje atsiradusio žodžio „ačių“ neturinti.

Prezidentūra siūlo atsisakyti neskaidrių vidaus sandorių viešuosiuose pirkimuose (21)

Prezidentūra siūlo atsisakyti galimybės bendrovėms pirkti paslaugas iš joms pavaldžių įstaigų be viešojo pirkimo konkursų.

M. Lingė: iki rinkimų sumažinti Seimo narių skaičiaus neįmanoma (31)

Seimo kadencijai einant į pabaigą užregistruota „darbiečių“ iniciatyva mažinti parlamentarų yra rinkiminė ir neįgyvendinama, konstatavo Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.