"Inkaro" darbininkai kelia ultimatumus valdžiai

Antradienį "Inkaro" darbininkai kreipėsi į Kauno miesto merą, prašydami informuoti prezidentą, premjerą bei Seimo pirmininką, kad jie kuo skubiausiai pasirūpintų, kad darbininkams būtų sumokėti "teisėtai uždirbti pinigai, apie 330 tūkst. litų".

Jei artimiausiomis dienomis šie pinigai nebus sumokėti, 50 uždarosios akcinės bendrovės (UAB) "Inkaro avalynė" darbininkų ketina kreiptis į visas užsienio šalių ambasadas Lietuvoje, prašydami 330 tūkst. litų.

"Šiuo atveju Lietuvos Konstitucija negina darbo žmonių, o tarnauja mafijozinėms struktūroms", rašoma pareiškime.

"Inkaro" darbininkai atsakymo iš valdžios vyrų tikisi iki ketvirtadienio, o jo nesulaukę, kreipsis į ambasadas.

Jau 16 parų prie bendrovės "Inkaras" vartų badauja trys šios bendrovės darbuotojai, kaltinantys Vyriausybę nieko nesiimant, kad darbininkai atgautų atlyginimus.

Badaujantys darbininkai Kauno miesto merui rašo, jog jų "sveikata jau pasiekė gyvybės ir mirties ribą". Pirmadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pareiškė, jog Vyriausybė neketina prisiimti atsakomybės už "Inkaro" savininkų ir vadovų neūkiškumą.

"Suprantama, sunki negavusių atlyginimų darbuotojų materialinė ir dvasinė būklė, tačiau nėra etiška "Inkaro" įmonių savininkų ir vadovų neūkiškumą ir problemas bandyti perkelti ant Vyriausybės pečių", rašoma pranešime.

Kovo 7 dieną prie UAB "Inkaro avalynė" pradėję bado akciją, šios bendrovės darbininkai jau anksčiau yra kreipęsi į prezidentą Valdą Adamkų ir ministrą pirmininką Andrių Kubilių, prašydami padėti atgauti uždirbtus pinigus.

Kai kuriems koncerno "Inkaras" padalinių darbininkams atlyginimas nemokamas daugiau nei metus, bendrovės administracija darbininkams skolinga apie 1 mln. 300 litų, įmonė jau visiškai nedirba.

"Inkaro koncerno" padaliniams - UAB "Inkaro avalynė" ir AB "Inkaras" vasario 21 dieną iškelta bankroto byla, paskirti administratoriai, inventorizuojamas bendrovių turtas ir skolos, analizuojami buhalteriniai dokumentai.

Kauno apygardos prokuratūra tiria, ar "Inkaro" koncerno ir jam priklausančių įmonių "Inkaras", "Techninė guma", "Inkaro padai", "Inkaro avalynė" administracijos veikloje nebuvo tyčinio bankroto požymių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus itin nemalonūs (7)

Antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai fiksuos malonią šilumą, tačiau dėl gūsingo vėjo ir kritulių dienos bus subjurusios ir nemalonios. Kiek gražesnis bus šeštadienis, tačiau sekmadienį oras vės, vėl pasipils lietus.

L. Pernavas: Vilniuje dirba 1 tūkst. 500 policininkų, iš jų tik 40–60 – gatvėse (55)

Pradėta įgyvendinti policijos reforma kelia vis daugiau klausimų. Pradėtą reformą kritikuoja ne tik įvairių politinių pažiūrų politikai, bet ir prezidentė, ir policijos profesinės sąjungos. Apie pertvarkas policijoje – pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininke Roma Katiniene ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininke Loreta Soščekiene.

Seimo rinkimus stebės ESBO atstovai (14)

Spalį Lietuvoje vyksiančius parlamento rinkimus stebės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų grupė bei nevyriausybininkai iš Rusijos, Lenkijos, Ukrainos.

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (8)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (4)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.