Iniciatyva apkarpyti krašto apsaugos lėšas neranda pritarimo

 (1)
Seimas ketvirtadienį plenariniame posėdyje svarstė prieštaringai vertinamą Naujosios Sąjungos iniciatyvą beveik 148 mln. litų sumažinti krašto apsaugos biudžetą švietimo ir aukštojo mokslo labui.
Šią iniciatyvą savo parašais, pasinaudodami konstitucine teise inicijuoti įstatymą, parėmė maždaug 100 tūkst. Lietuvos piliečių, tačiau projektą jau neigiamai įvertino Vyriausybė ir keturi Seimo komitetai.

Ketvirtadienį plenariniame posėdyje savo neigiamą išvadą perskaitė Valdymo reformų ir savivaldybių, Biudžeto ir finansų, Švietimo, mokslo ir kultūros bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų atstovai.

Teisininko Artūro Paulausko vadovaujama Naujoji sąjunga (NS, socialliberalai) inicijavo 2000 metų valstybės ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama suteikti papildomai 147,7 mln. litų iš valstybės biudžeto švietimo bei mokslo ir studijų sistemai.

Siūloma padidinti išlaidas aukštajam mokslui 52,7 mln. Lt. bei savivaldybėms dotacijas švietimui 95 mln. Lt. Šie pinigai būtų paimami iš krašto apsaugai skirtos biudžeto dalies.

Ketvirtadienį plenariniame posėdyje Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas konservatorius Žibartas Jackūnas pabrėžė, kad per pastaruosius kelerius metus išlaidos švietimui, mokslui ir studijoms gerokai viršija išlaidas krašto apsaugai.

Jis pateikė skaičius, liudijančius, kad pernai švietimo sistema gavo šešis kartus daugiau lėšų nei krašto apsauga.

Ž. Jackūnas įvertino Naujosios Sąjungos iniciatyvą kaip "finansiškai nepagrįstą, politiškai neteisingą, perdėm populistišką, amoralią spekuliaciją valstybės interesais siaurapartinių interesų pagrindu".

Antrasis svarstymas plenariniame posėdyje bus surengtas birželio pradžioje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

S. Skvernelis: matau galimybę koalicijoje dirbti su visomis partijomis (267)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis sako vis dar matantis galimybę dirbti koalicijoje su visomis politinėmis jėgomis, taip pat ir su liberalais.

G. Landsbergis: koalicijos formavimas gali prasidėti jau šį vakarą (428)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad būsimos koalicijos formavimas gali prasidėti jau sekmadienio vakarą, ir teigia, kad mato galimybių, jog nauja valdžia būtų stabili.

A. Butkevičius pasidalino prognozėmis (136)

Valdančiųjų socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius žada artimiausiu metu pasakyti savo ateities planus partijoje ir prognozuoja, kad socialdemokratai naujajame Seime dirbs opozicijoje.

Tabore sutikta narkomanė: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, tai per dieną man reikia 300 eurų (198)

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.

Rusijoje nepageidaujamas britų žurnalistas: nepalaikau Lietuvos sprendimų riboti Kremliaus žiniasklaidą (235)

Rusijoje ketverius metus dirbęs ir į ją nebeįleistas britų leidinio „The Guardian“ žurnalistas Luke'as Hardingas sako nepalaikantis Lietuvos sprendimų Kremliaus politinei linijai atstovaujančius žurnalistus paskelbti nepageidaujamais, taip pat blokuoti kai kuriuos Maskvos kontroliuojamus televizijos kanalus.