Ignalinos atominė jėgainė sprogti negali

 (7)
Branduolinės energetikos specialistas iš JAV užginčijo pagrindinį Ignalinos atominės elektrinės ankstyvo uždarymo argumentą, pareiškęs, kad joje neįmanomas reaktorių sprogimas, kaip panašioje Černobylio jėgainėje.
"Černobylis niekaip, net ir norint, net su diversantais, negali pasikartoti Ignalinoje", teigia Merilendo universiteto profesorius Kazys Almenas, knygos "Ignalina RBMK-1500" autorius.

Kaip žinoma, Ignalinoje veikia du galingiausi pasaulyje sovietų gamybos RBMK reaktoriai, kurie yra panašus modelio, kaip ir sprogęs Černobylio jėgainėje 1986 metais.

Spaudžiant Vakarų bendruomenei, Černobylio katastrofa buvo vienas pagrindinių motyvų Lietuvai apsispręsti iki 2005 metų uždaryti I Ignalinos AE reaktorių ir numatyti ankstyvesnį nei projekte II rektoriaus uždarymą.

Tačiau profesorius K. Almenas knygoje, kurios fragmentus paskelbė dienraštis "Lietuvos rytas", teigia, kad sprogimas Ignalinoje neįmanomas, nes ten "jau seniai ištaisyta ta nelemta konstruktorių klaida - jokiame režime nėra teigiamo reaktyvumo koeficiento".

Anot jo, po Ignalinos AE tą padarė ir kitos jėgainės, taigi "Černobylio tipo avarijos jau yra tik kraupi istorija, o gąsdinimai - savanaudiški, dezinformaciniai".

K. Almenas taip pat ginčija IAE priešininkų argumentą, kad jėgainė nesaugi, nes jos reaktoriai neturi apsauginio gaubto, kurie įrengti vakarietiškose atominėse elektrinėse.

Anot jo, šią funkciją IAE atlieka sudėtingas įrenginys, kuriame, kaip ir amerikietiškuose "General Electrics" reaktoriuose, atsiradęs garas su radioaktyviosiomis medžiagomis turi pereiti per didelius vandens baseinus.

Be to, fiziko teigimu, IAE sistemos labiau nei kitur yra dubliuotos, negailint investicijų.

"IAE reaktoriai ne mažiau saugūs nei kiti", reziumuoja K. Almenas.

Jo vertinimu, IAE reaktoriai gali saugiai dirbti dar 20-30 metų, "užtikrindami pigesnę nei Europoje elektrą". Statant naują jėgainę, elektros kaina būtų 2-3 didesnė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Valstiečių“ kandidatas ir jo nuomonė apie Rusiją: kvietė visus prabusti (71)

Politologas ir valstiečių ir žaliųjų kandidatas į Seimą Kauno Aleksoto-Vilijampolės apygardoje Mindaugas Puidokas prieš kelerius metus turėjo gana neįprastą nuomonę apie Rusijos ir Ukrainos santykius.

Audringa lyderių dvikova: ko iš tiesų siekė R. Karbauskis? (455)

Ketvirtadienį LRT televizijos laidos „LRT forumas“ metu vyko paskutiniai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderių debatai prieš antrąjį Seimo rinkimų turą.Emocingos dvikovos metu vienais realiausiu būsimosios valdančiosios koalicijos partneriais vadinami Gabrielius Landsbergis ir Ramūnas Karbauskis svaidėsi kandžiomis replikomis bei skambiais pareiškimais, o kai kuriais klausimais pozicijos atrodė visiškai nesuderinamos. Tačiau kokios tikrosios šios dramatiškos kovos priežastys?

Nutraukti mirusio Seimo nario J. Poželos įgaliojimai, jo pamaina mandato atsisako (5)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį nutrūkusiais pripažino mirusio Seimo nario socialdemokrato Juro Poželos įgaliojimus.

Lietuva pirks dvi NASAMS oro gynybos baterijas (73)

Lietuvos ir Norvegijos gynybos ministerijos pasirašė techninį susitarimą dėl vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų NASAMS pirkimo iš Norvegijos.

Paskui J. Pundzių - dar vieno konservatoriaus E. Pupinio finansai (45)

Įkandin milžiniško turto negalinčio pagrįsti buvusio konservatoriaus Juozo Pundziaus iškilo ir kito Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovo Edmundo Pupinio nevienareikšmė finansavimo istorija.