Ignalinos AE uždarymas kainuos 10 milijardų litų

 (1)
Lietuvos Ūkio ministerijos preliminariu vertinimu, Ignalinos atominės elektrinės (IAE) pirmojo bloko uždarymas kainuos apie 10 milijardų litų, kuriuos reikės investuoti per 100 metų.
Ši suma buvo paskelbta penktadienį po premjero Andriaus Kubiliaus pietų su Europos Sąjungos (ES) valstybių, JAV ir Japonijos ambasadoriais. Juose buvo aptartas pasirengimas tarptautinei IAE pirmojo bloko uždarymo finansinių donorų konferencijai.

Donorų konferencija Vilniuje vyks birželio 21-22 dienomis, ją rengia Lietuvos Vyriausybė, remiant Europos Komisijai.

Ūkio ministerijos paruoštame pranešime sakoma, kad iki 2005 metų numatytiems projektams (tarpinei panaudoto branduolinio kuro saugyklai, radioaktyviųjų atliekų saugykloms, naujos katilinės Visagine statybai, IAE eksploatacijos nutraukimo tarnybos stiprinimui ir energetikos sektoriaus restruktūrizavimui) reikės apie 800 mln. litų.

Šių projektų užbaigimui iki 2010 metų reikės papildomai skirti dar 280 mln. litų.

Atlikti galutinius radioaktyvių atliekų ir panaudoto branduolinio kuro sutvarkymo bei palaidojimo darbus per 100 metų kainuos apie 10 milijardų litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Karbauskis: koaliciją galime suformuoti ir be konservatorių ar socialdemokratų koalicijos sudėtis lieka neaiški (453)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) valdančiąją koaliciją gali suformuoti ir be partijų, kurios užėmė antrą bei trečią vietą rinkimuose, jei šios nenorės bendradarbiauti, sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Po neseniai pasibaigusių konsultacijų tarp LVŽS ir TS-LKD partijos liko prie savo ankstesnių nuostatų: „valstiečiai-žalieji“ nori plačios koalicijos su konservatoriais ir socialdemokratais bei nenori dirbti su Liberalų sąjūdžiu, tuo tarpu konservatoriai nenori daugumos su socialdemokratais ir koalicijoje mieliau matytų liberalus.

Pareigūnų profsąjungos į Telšių raj. žuvusio pareigūno tyrimą žada įtraukti švedų ekspertus (6)

Pareigūnų profesinės sąjungos Telšių raj. tarnybos metu žuvusio pareigūno atvejį žada analizuoti pasitelkiant švedų ekspertus. Anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS), po nelaimės niekas nepasikeitė, naujos tragedijos galime sulaukti bet kada.

Seimo komitetas nori Vyriausybės išvados dėl kompensacijų mirusių pensininkų paveldėtojams (10)

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas prašo Vyriausybės išvados dėl kompensacijų iki 2014 metų gegužės mirusių pensininkų paveldėtojams - joms reikėtų beveik 30 mln. eurų.

Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais (804)

Konservatoriai išsakė nuostatą, kad koalicijoje su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat kategoriškai atsisako derėtis su socialdemokratais bei nori, kad specialiosios tarnybos patikrintų visus parašą ant koalicijos sutarties dedančius partijų lyderius.

S. Skvernelis: Prezidentė „valstiečiams“ neminėjo galimų koalicijos partnerių (16)

Pirmadienio pokalbyje su prezidente galimi koalicijos partneriai minimi nebuvo, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.