Ignalinos AE sąskaita banke vėl atidaryta

Pirmadienį iš ryto buvo atidaryta įšaldyta Ignalinos atominės elektrinės (IAE) sąskaita banke.
Tai BNS patvirtino ūkio viceministras Rimantas Vaitkus.

Vasario pabaigoje Visagino mokesčių inspekcija dėl jėgainės nesumokėtų mokesčių užblokavo Ignalinos AE sąskaitą banke, ir visi į ją patenkantys pinigai buvo pervedami į biudžetą.

Užblokavus sąskaitą, buvo baiminamasi, kad gali nutrūkti tarptautiniai jėgainės saugumo didinimo projektai, nes Lietuvos Vyriausybė dėl lėšų trūkumo šiems tikslams nepervedinėjo pinigų.

IAE duomenimis, jėgainės skola mokesčių inspekcijai su delspinigiais yra apie 140 mln. litų, o bendra jėgainės skola, įskaitant ir bankams, vasario 1 dieną buvo 383 mln. litų.

Ignalinos AE gaminamos elektros energijos pirkėjas bendrovė "Lietuvos energija" kovo 2 dieną jėgainei buvo skolinga 321 mln. litų.

Šeštadienį Vyriausybėje vykusiame pasitarime nutarta, kad ši suma bus grąžinta elektrinei per dvejus metus.

Šiemet elektrinei ketinama grąžinti 130 mln. litų, per antrą šių metų ketvirtį - 50 mln. litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ekspertai: iniciatyva mažinti parlamentarų – noras įsiteikti rinkėjams

Nuo 2000-ųjų mažinti Seimo narių skaičių buvo siūloma 6 kartus. Skyrėsi tik iki kiek jų turi sumažėti – 101, 111 ar gal iki 121. Šį kartą idėjos autorystė priklauso Darbo partijai. Nors po pateikimo pritarta nuostatai sumažinti Seimo narių iki 111, tačiau tikimybė, kad tai taps tikrove, beveik lygi 0.

Orai: užgrius šilti, bet šlapi pokyčiai (4)

Paskutinę rugsėjo savaitę sulauksime permainų. Iki savaitės vidurio orai bus sausi, temperatūra žymiai nesikeis. Tačiau antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai šoktels aukštyn. Deja, bet šiluma mėgautis trukdys smarkus vėjas ir pliaupiantis lietus.

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (40)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (38)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (40)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.