IAE uždarymo pradžiai reikės 200 mln. dolerių

 (3)
Tokią sumą nurodė pasitarime dalyvavę Lietuvos energetikos ekspertai. Apie tai pranešė premjero atstovas spaudai Audrius Bačiulis.

Pasirengimas IAE pirmojo reaktoriaus uždarymui, numatytam 2005 metų pradžioje, ir uždarymo darbo finansavimas bus aptariamas birželį vyksiančioje tarptautinėje Donorų konferencijoje.

Pasitarime informuota, kad Europos Sąjunga IAE uždarymui žada skirti 100 mln. eurų, Danija - 12 mln. JAV dolerių. Lietuva tikisi, kad kitos šalys paskirs 50-60 mln. dolerių IAE uždarymui.

Manoma, kad IAE pirmojo bloko uždarymas iš viso kainuos apie 20 mlrd. litų, bet šios išlaidos pasiskirstys per keletą dešimtmečių. Pasitarime taip pat aptartas IAE ir bendrovės "Lietuvos energija" taikos sutarties pasirašymas, kuris turėtų vykti ketvirtadienį Ūkio ministerijoje.

"Lietuvos energija" elektrinei skolinga 383 mln. litų. Skolų grąžinimą numatoma pradėti balandžio mėnesį ir visas skolas grąžinti iki 2001 metų gruodžio mėnesio.

Pernai priimtoje energetikos strategijoje Lietuva įsipareigojo IAE pirmąjį bloką uždaryti iki 2005 metų, o dėl antrojo bloko stabdymo datos turės būti nutarta 2004 metais.

IAE pirmojo bloko eksploatacijos nutraukimo įstatymo projekte numatyta, jog tikslią galutinio reaktoriaus sustabdymo datą nustatys Vyriausybė, atsižvelgdama į eksploatacijos nutraukimo programos vykdymą ir jos finansavimą iš Lietuvos ir tarptautinės finansinės pagalbos šaltinių.

Praėjusiais metais IAE uždaryti EK skyrė 10 mln. eurų, o nuo šių iki 2006 metų bus skiriama po 20 mln. eurų.

Ignalinos jėgainė pagamina apie 73 proc. visos Lietuvoje naudojamos elektros energijos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (89)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (290)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

A. Nikžentaitis – apie Lietuvos kaimynę, kurios vertinti be emocijų neįmanoma: keista situacija (270)

Profesorius, habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.

Kaunas baigia spręsti darželių problemą (15)

Spręsdama opią vaikų darželių trūkumo problemą, Kauno rajono savivaldybė tikisi šiemet pasiekti lūžį. Pirmadienį bus atidarytos naujos patalpos Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ filiale Akademijos miestelyje – čia įkurdinta daugiau kaip 200 darželinukų.

Baltijos šalys smarkiai išsiskiria pagal rusų kalbos mokymąsi (95)

Anglų kalbos mokymasis tarp Lietuvos moksleivių paplitęs tiek pat, kiek vidutiniškai Europos Sąjungoje (ES). Pagal rusų kalbos mokymąsi Baltijos šalys smarkiai lenkia kitas Europos valstybes.