Jonas Kondrotas
© ELTA
Ištaigingą puotą politikams tąkart surengė naujasis šalies ūkio ministras Viktoras Uspaskichas norėdamas padėkoti kolegoms iš Seimo Ekonomikos komiteto, kuriam jis vadovavo praėjusią kadenciją.

Linksmybėse dalyvavo ne visi parlamentarai, tačiau gandas apie gausiai valgiais ir gėrimais nukrautus stalus pasiekė kiekvieną. Nors iki šiol neaišku, kas buvo tas paslaptingasis Kėdainių milijonieriaus V.Uspaskicho ginklanešys, kuris taip drąsiai ant įstatymų leidėjų stalo pastatė nelegaliai pagamintos naminės "Stručių trauktinės" ir "Elnio rago" butelius, seimūnams buvo ne tai svarbu. Jie gardžiavosi kėdainietiška samane ir neslėpė, kad ji pagaminta ūkio ministrui priklausančioje bendrovėje "Kėdainių grūdai " ir, ko gero, specialiai šiai puotai – būtent jiems, valdžios vyrams, pagerbti. O po savaitės, kai buvęs "Kėdainių grūdų" generalinis direktorius J.Kondrotas buvo skiriamas žemės ūkio viceministru, Seimo nariams nekilo klausimų, kas jis toks ir kuo nusipelnė Lietuvai.

"Ekstrai" pasiteiravus J.Kondroto, ar jis bent numano, kaip išradingai jis buvo pristatytas politikams ir plačiajai visuomenei, žemės ūkio viceministras patikino, jog šiuo klausimu jis nieko negali pasakyti, nes nieko nežino. Mat tuo metu, kai vyko garsioji puota, jis jau nevadovavo bendrovei "Kėdainių grūdai", todėl nežino, kas ir kokiu būdu pagamino nelegalią trauktinę. Savo žodžius jis gali įrodyti įrašu "Sodros" pažymėjime, kuriame parašyta, kad iš ankstesnių pareigų buvo atleistas paties prašymu nuo 2004 metų lapkričio 4 dienos. "Supraskite, aš negaliu komentuoti to, ko nežinau", - dar kartą įtaigiai patikino viceministras.

Paklaustas, ar neatsisakytų padiskutuoti apie mūsų tautos tradicijas svečius vaišinti ir naminuke, kurios gamyba iki šiol nėra legalizuota, J.Kondrotas maloniai sutiko.

"Kiek žinau, Seimas svarstė klausimą dėl naminės legalizavimo, bet atmetė. Nematau nieko bloga, kad tie žmonės, kurie užsiima kaimo turizmu, turėtų naminės, bet tam reikėtų sutvarkyti įstatymus. Manau, kad Seimas grįš prie to klausimo. Tik nors jūs nesupainiokite mano asmeninės nuomonės su mūsų ministerijos pozicija. Aš tik antra diena einu šias pareigas, dar nespėjau net su ministre pakalbėti", - teigė pašnekovas.

Ar tikrai pašnekovui neteko net paragauti "Kėdainių grūduose" pagamintos trauktinės?

"Aš nežinau net jos skonio, bet būtų malonu paragauti. Jeigu turite, atsineškite. Paragausim, palinkėsim gerų metų ir suklestėjimo Lietuvai", - virtuoziškai jis atsakė į "Ekstros" klausimą.

O paklaustas, ar pakaks humoro atremti visas replikas, kad kelias į valdžią nelegalia naminuke nulietas, J.Kondrotas tuoj pat surado kitą šmaikštų atsakymą.

"Čia tik žurnalistams tokie klausimai kyla. Buvo tie visi filtrai, patikrino mane ir nieko nerado. O dėl tos trauktinės -- nei aš ją nešiau, nei kartu gėriau. Gyvenu periferijoje, net laikraščius ne visada suspėju paskaityti. Neskaičiau nei apie tą puotą, nei apie savo kaklaraištį, kuris buvo ne taip parištas. Aš sutinku, kad kaklaraištis galėjo būti kreivas: anas pasirodė buvo šilkinis, todėl ir slysta. Tik nežinau, į kairę ar į dešinę..."

Tiesa, opozicijos juokas nebeima: ji pradėjo kelti triukšmą, kad į valdžios postus skiriami žmonės iš privataus V.Uspaskicho verslo, kuriam vėl gali būti skirta didžioji Europos Sąjungos struktūrinių fondų dalis, kaip ir SAPARD lėšų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (154)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (64)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (1)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (32)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1251)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (7)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (347)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (34)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (7)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (21)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...