Į Švediją perbėgo Visagino sekta

 (1)
Lenkijos pareigūnai patvirtino, kad antradienį į Švediją iš Lenkijos buvo perbėgusi sekta iš Visagino. Trečiadienio rytą pabėgėliai jau bus sugrąžinti į Lenkiją.
Lenkijos pasienio apsaugos vyriausiosios komendantūros atstovas spaudai Miroslaw Szaczilo (Miroslavas Sačila) BNS korespondentui teigė, kad visi vykę į Švediją yra vien tik Lietuvos piliečiai ir kad jie neslėpė, kad nori Švedijoje gauti pabėgėlio statusą.

Pasak pareigūno, pabėgėlio statusas gali būti suteiktas pirmoje jiems saugioje šalyje, o tokia šalis šiuo atveju yra Lenkija.

Be to, Lenkijos pareigūnai teigia, kad 108 Visagino sektos nariai prieš pusę mėnesio atsisakė prašymo suteikti jiems politinį prieglobstį ir todėl turėjo išvykti iš pabėgėlių stovyklos.

Lenkijos Vidaus reikalų ir administracijos ministerijos Sienų apsaugos, migracijos ir išeivijos departamente BNS korespondentui sakė, kad gruodžio pabaigoje iš Visagino atkeliavusi religinė sekta, buvusi vienoje pabėgėlių stovyklų, prieš dvi savaites atsisakė anksčiau pateikto prašymo gauti politinį prieglobstį Lenkijoje.

Departamento pareigūnai atsisakė įvardinti, kurioje stovykloje gyveno sektantai. Lietuvos garbės konsulas Švedijos mieste Malmėje Ingman Ingstad (Ingmanas Ingstadas) sakė BNS, kad pabėgėliai buvo netoli Liublino.

Antradienį Švedijos televizija pranešė, kad 108 žmonių grupė, įskaitant 68 vaikus, pirmadienį vakare atplaukę keltu iš Lenkijos, paprašė politinio prieglobsčio dėl religinių motyvų.

Sektantai atvyko į Lenkiją dviem autobusais, tikėdamiesi tęsti kelionę į Didžiąją Britaniją, bet įstrigo Lenkijos ir Vokietijos pasienyje, nes neturėjo vizų.

Visagino Jėzaus Kristaus bažnyčia 1994 metų pabaigoje buvo registruota Ignalinos rajono valdyboje. 1996 metais ministerijoje jai buvo išduotas juridinio asmens pažymėjimas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: nuo kitos savaitės viskas pasikeis

Rugsėjo ir spalio sandūra mums padovanojo ganėtinai šiltus, bet ne itin gražius orus.

L. Graužinienė ragina K. Komskį trauktis iš Seimo vicepirmininko pareigų (96)

Seimo vadovė „darbietė“ Loreta Graužinienė ketvirtadienį paragino „tvarkietį“ Kęstą Komskį trauktis iš parlamento vicepirmininko pareigų.

Rinkėjai pradėjo vertinti K. Krivicką (93)

Rinkėjai tarp dažniausiai minimų 25 visuomenės veikėjų pradėjo minėti ir į politiką pasukusį prodiuserį Kristupą Krivicką, rodo rugsėjį atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių apklausa (869)

Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (59)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.