Į neteisėtą ginklų laikymą įsivėlę ir "Juodvarniai"

 (2)
Didelį kiekį sprogmenų, šaudmenų ir kitos amunicijos teisėsaugos pareigūnai aptiko per kratas savaitgalį, kai įtariamieji įkliuvo per pasipriešinimą policijos pareigūnui Varėnos rajone.

Per kratas aptikta tūkstančiai šovinių, daug granatų ir trotilo.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius BNS sakė, kad vienas sulaikytų įtariamųjų yra "Juodvarnių" organizacijos narys.

Sulaikytas vilnietis Rokas Kepežinskas anksčiau žiniasklaidai teigė esąs organizacijos tarybos pirmininkas.

"Apie terorizmą duomenų nėra", BNS teigė prokuroras R. Jancevičiaus. Jo teigimu, dabar aiškinamasi, kokiam tikslui sulaikytieji galėjo panaudoti sprogmenis ir šaudmenis.

BNS žiniomis, savaitgalį pareigūnai atliko kratą ir organizacijos nario Vyginto Motuzo namuose Vilniuje.

Du įtariamieji buvo sulaikyti, kai pasipriešino policijos pareigūnams Varėnos rajone ir šūviu iš ginklo vieną jų nesunkiai sužeidė.

Į pareigūną šovęs vilnietis Eligijus Šmidtas iki šiol slapstosi.

Prieš trejus metus R. Kepežinskas žiniasklaidai teigė esąs organizacijos "Juodvarniai" tarybos pirmininkas.

Jo teigimu, "Juodvarniai" - visuomeninė, nepolitinė, nekarinė, nacionalinė jaunimo organizacija. Tada jos tarybos pirmininkas sakė, kad organizacijai priklauso 8 vaikinai iš Vilniaus nuo 17 iki 21 metų. Organizacija neįregistruota.

Pasak R. Kepežinsko, narius sieja žygiai į miškus ir "sveikas lietuviškas nacionalizmas". Organizacijos tikslas - kelti organizacijos narių moralę, išgyventi ekstremaliomis sąlygomis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mirė asmeninis V. Adamkaus gydytojas R. Nargėla (38)

Rugsėjo 30 dieną, eidamas 75-uosius metus, netikėtai mirė žymus Lietuvos pulmonologas, asmeninis prezidento Valdo Adamkaus gydytojas Remigijus Valdemaras Nargėla.

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos? (5)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (128)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (34)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (8)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.