Į Lietuvą atvyko Makedonijos prezidentas

Antradienį vakare į Vilnių atskrido Makedonijos prezidentas Borisas Trajkovskis.
Oficialius susitikimus jis pradės trečiadienį pokalbiais su prezidentu Valdu Adamkumi ir Seimo pirmininku Vytautu Landsbergiu. Taip pat trečiadienį B. Trajkovskis padės gėlių Antakalnio kapinėse prie memorialo žuvusiems kovose už Lietuvos nepriklausomybę, apžiūrės Vilniaus senamiestį.

Ketvirtadienį Makedonijos prezidentas susitiks su premjeru Andriumi Kubiliumi bei lankysis Trakuose.

Per šio oficialaus vizito susitikimus numatoma aptarti dvišalius santykius, ekonominį ir prekybinį bendradarbiavimą, integraciją į NATO bei santykius su kaimyninėmis valstybėmis.

Lietuva ir Makedonija diplomatinius santykius užmezgė 1995 metais. Lietuva pripažįsta šiai Balkanų valstybei Jungtinių Tautų suteiktą laikiną pavadinimą - Buvusi Jugoslavijos respublika Makedonija.

Patys makedoniečiai savo valstybę vadina Makedonijos respublika, tačiau tam prieštarauja Graikija, kurios teritorijoje yra istorinė Makedonijos sritis.

1990 metais nepriklausomybę atkūrusi Lietuva ir po metų nuo Jugoslavijos atsiskyrusi Makedonija iki šiol nėra pasirašiusios jokių dvišalių sutarčių.

Lietuvos ir Makedonijos prezidentai buvo trumpai susitikę Skopjėje prieš pat Naujuosius metus, kai Valdas Adamkus su Lenkijos prezidentu Aleksandru Kwasniewskiu vyko aplankyti savo šalių taikdarių kaimyninėje Kosovo provincijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (5)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (29)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.

Emigracijos mastai kelia grėsmę: kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4-5 žmonės (119)

Dirbančių ir mokesčius mokančių asmenų skaičius Lietuvoje kasmet sparčiai mažėja, traukiasi rinka, mažėja vartotojų, nyksta verslai, ypač - atokesniuose regionuose, ir kyla realios grėsmės Lietuvos ekonomikai.

A. Butkevičius sako, kad premjerai užsienyje domisi jo pašlijusiais santykiais su D. Grybauskaite (156)

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad užsienio šalių premjerai jo teiraujasi apie pašlijusius santykius su prezidente Dalia Grybauskaite.