Į laisvę paleistas vienas iš "juodvarnių"

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius BNS korespondentui sakė, kad tardymo veiksmus prokuratūra atliko, ir, manoma, kad būdamas laisvėje, G. Navionis netrukdys bylos tyrimui. Prokuratūra mano, kad dabar laikyti kaltinamąjį suimtą nėra pagrindo.

Beveik mėnesį trukęs suėmimas G. Navioniui pakeistas į namų areštą. Pasak prokuroro R. Jancevičiaus, namų arešto sąlygos yra griežtos.

21 metų varėniškis G. Navionis buvo sulaikytas vasario 25 dieną kartu su 25 metų vilniečiu Roku Kepežinsku, kai kartu su jais automobilyje tuo metu buvęs 38 metų vilnietis Eligijus Šmidtas šovė į policininką ir nesunkiai jį sužeidė.

Vėliau nustatyta, kad visi trys priklauso pogrindinei organizacijai "Juodvarniai".

Netrukus po sulaikymo, teismas leido suimti abu įtariamuosius. G. Navioniui ir R. Kepežinskui buvo pareikštas kaltinimas rengimusi įsigyti sprogmenų, šaudmenų ir ginklų stambiu mastu.

Jie įtariami vasario 25 dieną vykę Varėnoje išsikasti sprogmenų. Manoma, kad jie sprogmenis ir šaudmenis rengėsi parduoti, o ne patys ką nors sprogdinti.

G. Navionis buvo suimtas iki kovo 22 dienos, o R. Kepežinskas - iki balandžio 8 dienos.

Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas nepanoro pasakyti, ar bus pakeista kardomoji priemonė ir R. Kepežinskui. Jis suimtas iki balandžio 8 dienos.

E. Šmidto, kuris šovė į policininką Varėnoje, iki šiol nerasta.

Netrukus po G. Navionio ir R. Kepežinsko sulaikymo teisėsaugos pareigūnai atliko kratas įvairiose Lietuvos vietose ir aptiko daug sprogmenų ir šaudmenų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Lietuvos ambasadoriumi Švedijoje siūloma skirti A. Rimkūną

Pirmadienį posėdyje Vyriausybė pritarė finansų viceministro Algimanto Rimkūno kandidatūrai į ambasadoriaus Švedijoje postą.

Vyriausybė atidėjo svarstymą dėl J. Miliaus likimo (41)

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Jonas Milius nesvarsto, ką darytų, jei pirmadienį Vyriausybė priimtų sprendimą jį atleisti iš pareigų.

„Geležinio Vilko“ štabo kariai antrąsyk vadovaus jungtinei NATO brigadai (4)

Nuo pirmadienio daugiau nei pusantro šimto Lietuvos karių dalyvaus trijų savaičių trukmės tarptautinėse lauko taktinėse pratybose „Allied Spirit V“ („Sąjungininkų dvasia V“) Vokietijoje.

Nauja tvirtovė Vilniaus draustinyje: grandiozinės N. Numavičiaus uošvių statybos (442)

Pavilnių regioninio parko draustinyje dygsta didžiulis namas, priklausantis turtingiausio lietuvio, pagrindinio VP grupės akcininko Nerijaus Numavičiaus uošviams – Elenai ir Igoriui Leontjevams. Statybos draustinyje vyksta su Vilniaus savivaldybės išduotais leidimais, tačiau kyla klausimas, ar tokios statybos draustinyje yra leistinos.

Prezidentė apdovanos parolimpiados medalininkus (3)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį apdovanos parolimpiadoje medalius iškovojusius Lietuvos sportininkus ir jų trenerius.