Į laisvę paleistas A. Stašaitis

 (4)
45-erių metų Kauno verslininkas iki teismo nuosprendžio 1998 metais kalėjime praleido apie ketverius metus. Dėl to A. Stašaitis yra kreipęsis į Europos žmogaus teisių teismą Strasbūre, reikalaudamas 2 milijonų litų kompensacijos.

Dideliais finansiniais nusikaltimais kaltinamo A. Stašaičio bylą toliau tiria Generalinė prokuratūra ir Tardymo departamentas prie VRM.

Vilniaus apygardos teismo nutartį Generalinė prokuratūra gali apskųsti Apeliaciniam teismui.

Prokuroras Sergejus Molotkinas po teismo posėdžio BNS korespondentui sakė nežinąs, ar skųs nutartį.

Teisėjui paskelbus nutartį, suimtojo advokatas R. Andrikis pareikalavo, kad policininkai paleistų A. Stašaitį.

Teismo posėdyje dalyvavę A. Stašaičio draugai išlaisvinimą sutiko plojimais ir pergalingais šūksniais.

Vilniaus apygardos teisėjo V. Gaidelio nutartyje rašoma, kad A. Stašaičio kardomojo kalinimo terminas pasibaigė 1999 metų gruodžio 25 dieną ir jis laiku nebuvo pratęstas.

A. Stašaitį 1994 metais Rusija išdavė pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už operacijų su užsienio valiuta pažeidimus.

Kauno teisėsaugos pareigūnai pareiškė kaltinimą A. Stašaičiui ir teisė jį ne tik už valiutinių operacijų pažeidimus, bet ir kitus nusikaltimus - svetimo turto iššvaistymu bei užvaldymu dideliu mastu, oficialių dokumentų suklastojimu, neteisėta įmonės veikla, operacijų su užsienio valiuta taisyklių pažeidimais, apgaulingu bei aplaidžiu buhalterinės apskaitos vedimu.

Prokuratūros kaltinamojoje išvadoje teigiama, kad A. Stašaitis kartu su savo bendrininkais iš žmonių surinko ir negrąžino per 15 milijonų litų.

Kadangi teisti už šiuos nusikaltimus Lietuvos teisėsaugos pareigūnai nebuvo gavę A. Stašaitį išdavusios Rusijos sutikimo, Vilniaus apygardos teismo manymu, buvo pažeista Rusijos ir Lietuva teisinės pagalbos sutartis. Dėl šios priežasties tardymo veiksmai negalioja.

Nutartyje rašoma, kad A. Stašaitis pagal šį straipsnį galėjo būti nuteistas maksimalia 5 metų laisvės atėmimo bausme. A. Stašaičiui šis laikas baigėsi dar 1999 metų spalio 29 dieną.

1998 metų spalio 15 dieną Kauno miesto apylinkės teismas nuteisė A. Stašaitį 7 metų laisvės atėmimo bausme. Teismo sprendimu, taip pat konfiskuotas A. Stašaičio turtas ir atimta teisė penkerius metus dirbti su finansais susijusį darbą.

Tačiau 1999 metų rugsėjį Aukščiausiasis Teismas nuosprendį panaikino ir kartu su A. Stašaičiu nuteistus jo bendrininkus paleido iš įkalinimo įstaigų.

Trijų Aukščiausiojo teismo teisėjų kolegija nusprendė, kad bylą nagrinėjęs ir nuosprendį paskelbęs Kauno miesto apylinkės teismas padarė esminius Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimus, pažeidė teisiamųjų teisę į gynybą ir Baudžiamojo proceso kodekso straipsnį, numatantį ekstradicijos - įtariamųjų išdavimą Lietuvai.

Sausį prezidentas Valdas Adamkus pareiškė, kad A. Stašaičio kalinimas civilizuotoje valstybėje negali būti pateisinamas, ir reikalavo rasti pareigūnus padėčiai pakeisti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Nešvarūs žaidimai: už skambių pareiškimų – gudrus skyrybų planas (20)

Į viešumą kyla vis daugiau skandalingų spėjimų, kodėl galėjo subyrėti viena gražiausių Holivudo porų – Angelina Jolie ir Bradas Pittas. Anot biografo, skyrybas A. Jolie galėjo planuoti ilgą laiką, o viešai sutrypti B. Pittą – gudraus plano dalis.

Savaitgalio orai: dvi skirtingos dienos

Antrasis rudens mėnuo šį savaitgalį mums padovanos šiltus orus, tačiau poilsio dienos bus kontrastingos. Šeštadienį vėjas nurims, daug kur nušvis saulė. Sekmadienį per šalį keliaus lietaus debesys ir vėl bus vėjuota.

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (340)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius (11)

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (1193)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.