Į genocido tyrimo centro direktores – B.Burauskaitė

 (36)
Į genocido tyrimo centro direktores –  B.Burauskaitė
© DELFI (A.Sarcevičiaus nuotr.)

Buvusi disidentė 66 m. Birutė Burauskaitė laikoma realiausia kandidate eiti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRC) generalinės direktorės pareigas. Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininkas Arimantas Dumčius penktadienį BNS sakė, kad B.Burauskaitės kandidatūrai pritarė 5 visuomeninės politinių kalinių ir tremtinių organizacijos.

"Svarstėme gal aštuonias kandidatūras, - sakė A.Dumčius. - Tačiau vieni netiko dėl amžiaus, nerealių užmojų, kiti patys atsisakė. O B.Burauskaitės kandidatūrą gerai įvertino daugelis visuomeninių organizacijų, buvusi disidentė, ji turi daug patirties, parašiusi ne vieną publikaciją, knygą."

Neoficialiomis žiniomis, B.Burauskaitei prikišama tik vadybinės patirties stoka.

Chemikės išsilavinimą turinti B.Burauskaitė yra dirbusi Mokslo tyrimų institute "Termoizoliacija", Respublikiniame statybos remonto, Melioracijos technologijų darbų trestuose.

Dėl antitarybinės veiklos ji ne kartą tardyta KGB, 1976-1984 m. leido nelegalius leidinius "Laisvės šauklys", "Perspektyvos", daugino ir platino antisovietinę literatūrą, palaikė ryšius su rusų, estų disidentais, pasirašė žmogaus teisių gynimo dokumentų.

B.Burauskaitė yra dirbusi Sąjūdžio komisijoje stalinizmo nusikaltimams tirti, vadovavusi Represijų Lietuvoje tyrimo centrui prie Filosofijos, sociologijos ir teisės instituto. Nuo 1997 m. ji dirba LGGRC. Buvo Liustracijos komisijos narė.

Pirmadienį Seimo komisija svarstys jos kandidatūrą. "Jeigu komisija pritars, teiksime ją premjerui", - sakė A.Dumčius.

Pagal įstatymą LGGRC generalinį direktorių premjero teikimu skiria ir atleidžia Seimas.

LGGRC vadovo vieta atsilaisvino, kai šios institucijos direktorė Dalia Kuodytė buvo išrinkta į Seimą.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras yra tarpžinybinė valstybės institucija, tirianti visas genocido, nusikaltimų žmonijai ir žmoniškumui apraiškas, Lietuvos gyventojų persekiojimą okupacijų metais, taip pat ginkluoto ir neginkluoto pasipriešinimo okupacijoms procesus, inicijuojanti genocido organizatorių ir vykdytojų teisinį įvertinimą. Centras koordinuoja kitų institucijų vykdomus šiuo įstatymu apibrėžtos srities tyrimo darbus.

BNS
 
36
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Politologas: ES susitaikė dar ne dėl visko Baltarusijos ir Rusijos ryšiuose (1)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 17:59
Europos Sąjunga (ES) atsisako pripažinti Baltarusiją kaip vientisą su Rusija karinį projektą, sako politologas Tomas Janeliūnas.

Aljanso vadas: NATO stebi Rusijos pajėgų judėjimą (6)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 17:13
NATO stebi Rusijos karinių pajėgų ir technikos judėjimą į Ukrainą ir link Rytų Ukrainoje sutartos paliaubų ribos, penktadienį pranešė Lietuvoje viešintis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

NATO generalinis sekretorius į Lietuvą skrido lydimas naikintuvų (29)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 16:06
NATO generalinis sekretorius į Lietuvą skrido lydimas naikintuvų
Ketvirtadienį du naikintuvai F-16 kone liesdamiesi sparnais Baltijos oro erdvėje lydėjo NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo lėktuvą. Čekų naikintuvai J. Stoltenbergo lėktuvą lydėjo iš Latvijos į Lietuvą, kur jis lankėsi NATO skrydžių kontrolės centre ir dalyvavo susitikime su šalių vadovais.

Rusijos soc. tinkluose - epitetai D. Grybauskaitei pasireiškė ir A. Duginas (934)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 15:50
Rusiją teroristine valstybe pavadinusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sukėlė audrą didžiosios kaimynės žiniasklaidoje ir tarp internautų. Pasipylė ištisa puokštė epitetų, švelniai tariant, nedvelkiančių kultūra.

„120s“ žinios: kalėdinės prekybos gudrybės ir Londonas erelio akimis (1)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 15:44
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: Rusijoje siūloma nutraukti diplomatinius santykius su Lietuva, D. Grybauskaitė neišsižada savo žodžių apie Rusiją, prieš Kalėdas - nauja prekybininkų gudrybė, pasnigs – ir ateis šaltis, pamatykite Londonas erelio akimis.