Į būsimus rinkimus - po V.Landsbergio vėliava

 (32)
Konservatorių vadovybė neabejoja, kad partiją į Seimo rinkimus turi vesti Vytautas Landsbergis.
Kaip pranešė konservatorių spaudos tarnyba, pirmadienio vakarą įvyko Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) prezidiumo posėdis, kuriame aptarti pasirengimai spalio 8 dieną įvyksiantiems Seimo rinkimams.

Anot pranešimo, prezidiumas laikosi nuostatos, kad konservatoriai į Seimo rinkimus turėtų eiti su Vytautu Landsbergiu, kaip partijos pirmininku.

Praėjusią savaitę spauda, remdamasi konservatorių frakcijos Seime nariais, pranešė, jog įvairiuose partijos lygmenyse kalbama apie tai, jog V. Landsbergį partijos vadovo poste turi pakeisti premjeras Andrius Kubilius.

Be to, žinoma, kad V. Landsbergis yra nepopuliarus kai kuriuose partijos skyriuose, ypač keliuose skyriuose Aukštaitijoje.

Viešosios nuomonės apklausose V. Landsbergis seniai yra iškritęs iš populiariausių politikų rato.

Anot konservatorių spaudos tarnybos, pasirengimo rinkimams į Seimą grupės vadovu paskirtas A. Kubilius.

Per Seimo rinkimus 1996 metais konservatorių rinkimų kampanijai vadovavo Rimantas Pleikys. Dabar jis yra Nuosaikiųjų (konservatorių) frakcijos, subūrusios ekspremjero Gedimino Vagnoriaus šalininkus, seniūnas.

Gegužės 13 dieną įvyksiančioje konservatorių partijos konferencijoje numatoma patvirtinti partijos kandidatų į Seimą sąrašų sudarymo, kandidatų iškėlimo vienmandatėse apygardose principus ir tvarką.

Rugsėjo 2 dieną numatoma sušaukti konservatorių partijos suvažiavimą, kuriame bus suformuota partijos vadovybė. Suvažiavimas rinks pirmininką, jo teikimu tvirtins pavaduotojus, rinks 15 tarybos narių.

V. Landsbergis, kuris buvo konservatorių lyderis nuo pat partijos įsikūrimo 1992 metais, pastarąjį kartą pirmininku išrinktas III partijos suvažiavime 1998 metų lapkritį.

Pernai per dvi neeilinio IV suvažiavimo dalis buvo pakeista partijos vadovybės struktūra bei demokratizuoti įstatai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

Rebusas dėl K. Smirnovo moterų: A. Butkevičius buvo teisus (236)

Premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje įveikęs politikos naujokas, bušido kovotojas Kęstutis Smirnovas visuomenės dėmesį traukia ir dėl penketo vaikų, ir dėl žmonų skaičiaus.

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius 22.10 val. papildyta A. Guogos komentaru (66)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1223)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (224)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.