Homoseksualumo propagavimas nebus baudžiamas kalėjimu ar baudomis

 (1654)
Homoseksualumas, zoofilija ir nekrofilija Lietuvos teisės aktuose neatsidurs vienoje gretoje, o už tokio pobūdžio seksualinės traukos propagavimą bei jo finansavimą žmonės nebus baudžiami bauda, areštu, viešaisiais darbais ar kalėjimu iki vienerių metų. Taip ketvirtadienį nusprendė Seimas, atmesdamas „tvarkiečių“ frakcijos nario Petro Gražulio registruotas atitinkamas teisės aktų pataisas, o parlamentarai gūžčiojo pečiais ir atvirai klausinėjo, kokiame amžiuje P. Gražulis gyvena bei kokia buvo Mėnulio fazė, kai jis registravo teisės aktų pakeitimus.
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Be paties P. Gražulio, už jo siūlomas Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) ir Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas balsavo tik 25 parlamentarai, 12 Seimo narių buvo prieš ir 16 politikų susilaikė. Kadangi balsavusiųjų prieš ir susilaikiusiųjų skaičius viršija teisės aktų pataisas parėmusiųjų gretas, tai laikoma, jog P. Gražulio siūlymams nepritarta, juos nuspręsta grąžinti tobulinti.

Jei homoseksualumas liga, kompensuokime vaistus?

Pristatydamas savo siūlomas įstatymų pataisas ir kiek vėliau atsakinėdamas į kolegų klausimus „tvarkietis“ ne kartą pabrėžė, kad homoseksualumą, zoofiliją bei nekrofiliją jis laiko liga, kuri gali būti išgydoma. P. Gražulio nuomone, tūkstančiai žmonių sėkmingai pakeitė savo seksualinę orientaciją iš homoseksualios į heteroseksualią, kitaip tariant – išgijo, „sugrįžo į normalų gyvenimą“.

„Aš manau, kad tai, be abejonės, yra liga. Užjaučiu tuos žmones, bet nė vienas mes savo liga nesididžiuojame, o stengiamės gydytis. Pasirodo, šitą ligą bandoma propaguoti: tos seksualinių mažumų organizacijos bando įrodyti, kad tai nėra liga, kad tai nėra nukrypimas“, - iš tribūnos šūkavo politikas.

„Tūkstančiai žmonių, kurie pakeitė savo orientaciją ir sugrįžo į normalų gyvenimą, paneigė visus tuos teiginius. Pasirodo, galima pagyti, galima grįžti į normalų gyvenimą“, - pridūrė parlamentaras.

Reaguodamas į tai, P. Gražulio frakcijos kolega Andrius Mazuronis ironiškai pasiūlė įtraukti homoseksualumą į ligų sąrašą, kurioms gydyti skiriami vaistai yra 100 proc. kompensuojami iš valstybės biudžeto, o tiems, kas nesutinka gydytis, taikyti priverstinį gydymą.

Nepritarimo P. Gražulis susilaukė ir iš „darbiečio“ Kęstučio Daukšio, strėlės jam skrido ir iš socialdemokratų bei konservatorių-krikdemų gretų, nors pastarosios frakcijos atstovai ir K. Daukšys piktinosi ne tiek dėl P. Gražulio siūlymų esmės, kiek dėl klausimo pateikimo formos.

„Kodėl jūs taip įsiskaudinęs“, - nesuprato Darbo partijos frakcijos narys K. Daukšys, pabrėžęs, kad gal šį klausimą svarstyti ir būtų galima, tik ne tokia forma.

Jam pritarė konservatorius-krikdemas Kazimieras Uoka, o liberalas Audrius Endzinas ragino atidėti į šalį toleranciją ir stabdyti P. Gražulio tiradą apie tai, kad homoseksualai, alkoholikai ir narkomanai yra tik nelaimingi žmonės, kuriuos reikia užjausti.

Mėnulio fazės ir įstatymai

P. Gražuliui pristatinėjant teisės aktų pakeitimų siūlymus kai kurie parlamentarai kraupo ir raudo tegalėdami paklausti, kokia buvo Mėnulio fazė, kai kolega registravo įstatymų pataisas, o „prisikėlietis“ Rokas Žilinskas susidomėjo, kuriame amžiuje “tvarkietis“ gyvena.

„Tikrai nesitikėjau iš šitos garbios tribūnos išgirsti tokių dalykų“, - siaubo neslėpė R. Žilinskas.

Socialdemokratė Birutė Vėsaitė savo klausimą pradėjo kreipiniu „gerbiamas Petrai“, tačiau vėliau pasitaisė ir jau kreipėsi „mielas Petrai“. „Labai stebina tie jūsų pasiūlymai, ypatingai, kai vakar buvo pateikti žmogaus padėties situacijos vertinimas Lietuvoje“, - kalbėjo politikė.

„Mano klausimas toksai – kokia buvo Mėnulio fazė, kai registravote šitų įstatymo pataisas?“, - nepritarimo neslėpė B. Vėsaite, o P. Gražulis pareiškė, jog Mėnulio fazės bei socdemų vertybės jam yra nepriimtinos.

Konservatorius-krikdemas Kęstutis Masiulis taip pat neslėpė pasibjaurėjimo „tvarkiečio“ retorika, tačiau pabrėžė galįs rasti argumentų paremti teiktas teisės aktų pataisas. „Man praėjo noras palaikyti, aš dabar balsuosiu prieš“, - sakė politikas.

DELFI primena, kad „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai priklausantis politikas už homoseksualizmo, zoofilijos ir nekrofilijos viešą propagavimą bei jo finansavimą siūlė bausti 1-5 tūkst. Lt bauda, areštu, viešaisiais darbais arba kalėjimu iki vienerių metų.

„Tas, kas sistemingai viešai ragino tenkinti lytinę aistrą zoofilijos, nekrofilijos ar homoseksualizmo būdu, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų“, - rašoma parlamentaro siūlytose pataisose.

Klausiamas, kodėl sulygino homoseksualizmą, zoofiliją bei nekrofiliją, „tvarkietis“ sakė, kad jam tai atrodąs lygiai toks pat „nukrypimas“ nuo normos. Pasak P. Gražulio, jo parengtos teisės aktų pataisos yra nukreiptos prieš siekius organizuoti viešas homoseksualų ir lesbiečių eitynes.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: savaitgalį užlies karščio banga (3)

Savaitei baigiantis vienas orų pokytis keis kitą. Penktadienį šalyje bus vėsiau, daug kur trumpai palis, o nuo šeštadienio vėl sugrįš saulė ir vasariška šiluma.

D. Grybauskaitė NATO viršūnių susitikime kėlė klausimą dėl didesnės karinės pagalbos (64)

NATO viršūnių susitikime Briuselyje ketvirtadienį dalyvaujanti prezidentė Dalia Grybauskaitė kėlė klausimą dėl Aljanso dalinių perdislokavimo iš Pietų ir Vakarų Europos į rytinį NATO sparną.

Seimas atmetė siūlymą piktnaudžiaujantiems alkoholiu nemokėti socialinių pašalpų (70)

Ketvirtadienį Seimas atmetė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) nario Andriaus Kubiliaus siūlymą nemokėti alkoholiu piktnaudžiaujantiems asmenims socialinių pašalpų.

Daugelis susiduria, mažai kam patinka: kiek iš tikrųjų kainuoja PSD? (146)

Emigrantai, niekur nedirbantys arba savarankiškai veiklą vykdantys ir daugelis kitų gyventojų asmeniškai susidūrė su privalomuoju sveikatos draudimu (PSD).

E. Misiūnas: policija supaprastins sąlygas automobilių pirkimui (28)

Policija supaprastins automobilių pirkimo konkurso sąlygas, kad galėtų dalyvauti daugiau gamintojų, taip pat pirkimas gali būti skaidomas, perkant kelių kategorijų automobilius, teigia vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.