Holokausto seminare raginama rašyti "istoriją be nutylėjimų"

 (3)
Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus sveikinime seminaro dalyviams rašoma, kad "žydų bendruomenė, jos įtaka ekonominei, socialinei bei kultūrinei Europos, kartu ir Lietuvos raidai visada buvo savita ir neatskiriama mūsų bendros istorijos dalis".

Prezidentas mano, kad "šiandien istorikui būtina įvardinti ir įvertinti tai, kas ištiko Europą, Lietuvą, visus jos piliečius".

"Tai - esminė galimybė jaunajai kartai sužinoti tiesą, pažinti istoriją be nutylėjimų ir dviprasmybių", rašo šalies vadovas.

Seimo žmogaus teisių komiteto vadovas Emanuelis Zingeris, atidarydamas forumą, apgailestavo, kad Lietuvoje, kaip ir kai kuriose kitose šalyse, esama radikalių jėgų, keliančių pavojų pasaulietinės visuomenės raidai.

Pasak jo, tik nedaug istorikų ryžtasi atvirai kalbėti apie karo meto nusikaltimus ir jų vykdytojus.

Ambasadorius ypatingiems pavedimams, ryšių su Pasaulio žydų bendruomene koordinatorius Alfonsas Eidintas sakė, kad "tik per paskutinį dešimtmetį lėtai ėmėmės deramai studijuoti mūsų laikų istoriją, holokaustą".

Sveikindamas tarptautinį forumą, Izraelio ambasadorius UNESCO ir Europos Tarybai Arie Gabay reiškė pasitenkinimą, kad susitikimas vyksta Vilniuje, garsėjusiame žydų bendruomene, išgyvenusia vieną skaudžiausių netekčių nacių okupacijos metais.

Seminare dalyvauja ET rengiamų programų atstovai bei pranešėjai iš Izraelio, Rusijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Belgijos, Maltos, Lietuvos.

Savaitę truksiančiame seminare bus aptariama holokausto problematika įvairiose šalyse, mokymas apie holokaustą skirtingomis politinėmis ir istorinėmis sąlygomis, žydų istorijos ir kultūros pristatymas lietuviškuose vadovėliuose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

Rebusas dėl K. Smirnovo moterų: A. Butkevičius buvo teisus (228)

Premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje įveikęs politikos naujokas, bušido kovotojas Kęstutis Smirnovas visuomenės dėmesį traukia ir dėl penketo vaikų, ir dėl žmonų skaičiaus.

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius 22.10 val. papildyta A. Guogos komentaru (65)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1179)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (223)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.