Hitlerio gimimo dieną Vilniaus centre iškeltos nacių vėliavos

 (24)
Ketvirtadienį Vilniuje per nacionalsocializmo ideologijos kūrėjo ir fašistinės Vokietijos lyderio Adolfo Hitlerio gimtadienį nukabintos dvi nacių vėliavos.
Viena vėliavų buvo nukabinta nuo Liubarto tilto per Nerį.

Apie 6 valandą 20 minučių Vilniaus Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai gavo pranešimą, jog ant Liubarto tilto iškelta vėliava su svastika.

Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai nukabino raudono audeklo gabalą su juoda svastika baltame apskritime ir vandens patranka sunaikino prie vėliavos buvusią pritvirtintą sprogmens imitaciją.

Apie vidudienį nuo negyvenamo namo Benediktinų gatvėje nukabinta nacių vėliava.

Audeklo gabalas su svastika baltame apskritime nugabentas į Vilniaus miesto 3-ąjį policijos komisariatą.

Pro nedidelį palėpės langą 4-me namo aukšte iškelta vėliava su svastika buvo pastebėta apie 11 val.

Į įvykio vietą buvo atvykę ugniagesiai ir policija. Vėliavą nukabinti buvo pavojinga, nes pastato konstrukcijos sutrūnijusios.

Valstybės saugumo departamentas BNS pranešė, kad šie faktai yra analizuojami ir tiriami operatyviniu būdu. Plačiau tai bus komentuojama, surinkus ir įvertinus tyrimo medžiagą.

Lietuvos Baudžiamasis kodeksas ir Administracinių teisės pažeidimų kodeksas tiesiogiai nenumato sankcijų už fašistinės simbolikos naudojimą. Tokie incidentai paprastai traktuojami kaip chuliganizmas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius (1)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (39)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (156)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.

S. Skvernelis planuoja susitikimą su G. Landsbergiu (43)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkimų sąrašą vedęs Saulius Skvernelis planuoja susitikimą su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu.

Bėga iš Lietuvos: iš Ruklos centro paspruko dvi pabėgėlių šeimos (185)

Pabėgėlių priėmimo centrą Rukloje paliko dvi šeimos, kurios bandė išvykti iš Lietuvos.