Gyventojai Seimo rinkimuose iš anksto balsuoja aktyviau nei per Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus. Antradienį, pirmąją balsavimo paštu ir namuose dieną, savo valią pareiškė beveik 39 tūkst. žmonių (1,46 proc. rinkėjų). Per birželį vykusius Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią buvo pareiškę mažiau nei 32 tūkst. gyventojų (1,21 proc. rinkėjų).
Seimo rinkimai - karikatūra
© DELFI
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, antradienį balsavo 38 512 žmonių. Paštu balsavo 16 093, specialiuoju paštu - 5389, namuose - 17 030 rinkėjų. Iš viso į rinkėjų sąrašus įtraukta 2 mln. 645 tūkst. 449 žmonės.

Šį kartą aktyviausiai balsuoja Ukmergės gyventojai. Savo valią jau pareiškė 1375 iš 38 085 šio miesto rinkėjų (3,61 proc.). Didžioji dalis žmonių - 1106 - čia balsavo namuose.

Iš 31 210 Prienuose registruotų rinkėjų antradienį balsavo 1057 (3,39 proc.). Ignalinos-Švenčionių apygardoje aktyvumas siekė 2,98 proc. (iš 32 357 rinkėjų balsavo 963), Kaišiadorių-Elektrėnų - 2,53 proc. (iš 42 267 rinkėjų balsavo 1071).

Pasyviausiai rinkimuose dalyvauja vilniečiai - antradienį balsavo tik 0,61 proc. iš daugiau nei 83 tūkst. sostinės Justiniškių ir Fabijoniškių apygardų rinkėjų. Vilniaus Karoliniškių apygardoje savo valią išreiškė 277 iš 41 334 rinkėjų (0,67 proc.), Klaipėdos Marių apygardoje - 249 iš 39 184 rinkėjų (0,64 proc.).

Paprastai ne itin noriai balsuojantys Zarasų-Visagino apygardos rinkėjai aktyvumu šį kartą pralenkė daugiau nei pusės apygardų gyventojus ir pranoko net šalies vidurkį. Čia antradienį savo valią išreiškė 589 iš 37 622 gyventojų (1,57 proc.).

2000 metų Seimo rinkimuose pirmąją balsavimo paštu ir namuose dieną savo valią buvo pareiškę 0,48 proc. rinkėjų. Tąsyk iš anksto balsavo 3,05 proc. rinkėjų, o bendras aktyvumas siekė 58,63 proc.

Šiemet birželį Prezidento rinkimų pirmajame ture ir Europos Parlamento rinkimuose iš anksto savo valią pareiškė 6,62 proc. rinkėjų, tačiau bendras rinkėjų aktyvumas siekė vos daugiau nei 48 proc.

ELTA primena, kad balsavimas paštu ir namuose prasidėjo antradienį ir baigsis penktadienį, jei rinkėjas įrašytas į to miesto ar rajono rinkėjų sąrašus, arba ketvirtadienį, jei rinkėjas neįrašytas į to miesto ar rajono rinkėjų sąrašus.

Iš viso balsuojantiems paštu, namuose, ligoninėse, laisvės atėmimo įstaigose atspausdinta maždaug 300 tūkst. biuletenių su kandidatų vienmandatėse apygardose pavardėmis ir šiek tiek mažiau - su rinkimuose dalyvaujančių partijų pavadinimais.

Prieš spalio 10 dieną vyksiančius rinkimus vilniečiai galės balsuoti ne tik pašto skyriuose, bet ir didžiuosiuose prekybos centruose, be to, balsavimo skyriai įrengti aukštosiose mokyklose.

Nuo bendro rinkėjų aktyvumo Seimo rinkimų pirmajame ture priklausys, kuriose vienmandatėse rinkimų apygardose prireiks antrojo balsavimo rato.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nors mirk iš juoko: lietuvė surinko absurdiškiausius darbo pasiūlymus (27)

Minimalus atlyginimas už pilną darbo dieną penkerių metų darbo patirtį turinčiam buhalteriui,...

A. Vaišnys. Tarp rugpjūčio vardų ir ženklų – apie dramą, kuri nestatoma

„ Kultūros ministerija skelbia Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių...

Butų nuoma Klaipėdoje ir Šiauliuose – miestai pajuto studentų mažėjimą (15)

Klaipėdos ir Šiaulių universitetuose mažėja studentų ir pokyčius jau pajuto šiuose miestuose...

Šiurpą kelianti istorija: dingusios švedų žurnalistės kūnas rastas smarkiai sudarkytas (41)

Jūroje netoli Kopenhagos rasti moters palaikai priklauso Švedijos žurnalistei Kim Wall, praeitą...

Kaip per savaitę sureguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje (9)

Mokslininkai tvirtina, jog cholesterol io lygį galima sureguliuoti be jokių vaistų - tiesiog...

Naudinga žinoti: skaičiai parodantys telefono patvarumą

Perkant naujus mobilius prietaisus jų popieriuose visuomet rasite IP reikšmę. Tikriausiai daugelis...

Specialistai stebėjo greitkelį ties Kaunu: apstulbino vairuotojų įžūlumas (150)

Pastaruoju metu greitkelyje A1 ties Kaunu buvo vykdyti didelio masto tyrimai. Buvo ne tik...

Dėl sukčiavimo teisiamam Mios vyrui – dar vienas smūgis (5)

Dainininkės Vilijos Pilibaitytės-Antanavičienės ( Mia ) vyras Nerijus Antanavičius ,...