Gynybos ministrai susitiks Vilniuje

 (1)
Šeštadienio rytą į Vilnių atvyks JAV gynybos sekretorius William Cohen (Viljamas Koenas), dalyvausiantis Jungtinių Amerikos Valstijų, penkių Šiaurės ir trijų Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime.
Rotušėje vyksiančioje konferencijoje W. Cohen skaitys pranešimą apie regioninį bendradarbiavimą ir jo vaidmenį stiprinant saugumą Europoje. Įvyks išsami diskusija transatlantinio ir Europos saugumo bei NATO plėtros klausimais.

Susitikime dalyvaus Švedijos gynybos ministras Bjorn von Sydow, Norvegijos gynybos ministras Bjorn Tore Godal, Danijos gynybos ministras Hans Haekkerup, Estijos gynybos ministras Juri Luik, Latvijos gynybos ministras Girts Valdis Kristovskis, Lietuvos krašto apsaugos ministras Česlovas Stankevičius.

Suomijai atstovaus gynybos ministerijos sekretoriaus pavaduotojas Pertti Nykanen, Islandijai - užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus pavaduotojas Hjalmar W. Hannesson.

Susitikimas pagal formulę 5+3+1 rengiamas jau trečią kartą. Ankstesni įvyko Kopenhagoje ir Osle.

Iš Rotušės konferencijos dalyviai vyks į Prezidentūrą, kur jų garbei prezidentas Valdas Adamkus surengs priėmimą.

Po priėmimo vyks dvišaliai W. Cohen susitikimai su Lietuvos vadovais.

Saugumo regione klausimus jis aptars su prezidentu V. Adamkumi, Seimo pirmininku Vytautu Landsbergiu, Krašto apsaugos ministerijos vadovais bei kariuomenės vadu.

Dėl įtemptos JAV gynybos sekretoriaus programos buvo atšauktas anksčiau skelbtas W. Cohen pokalbis su premjeru Andriumi Kubiliumi.

17 valandą JAV pareigūnas išskris iš Vilniaus.

W. Cohen apsilankymas Vilniuje sutampa su smarkiomis diskusijomis dėl JAV nacionalinės raketinės gynybos planų, kuriems priešinasi Rusija ir kurie kelia susirūpinimą JAV sąjungininkams Europoje.

JAV nori išsiderėti 1972 metų Priešraketinės gynybos sutarties du Rusija pakeitimus, kurie leistų Pentagonui įrengti gynybos tinklą virš visos JAV teritorijos nuo tolimojo nuotolio raketų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: merks lietus, koš žvarbus vėjas (1)

Per artimiausias paras šilumos bus daugiau, bet vargu ar tai pajusime. Dėl šalto lietaus ir žvarbaus vėjo jutiminė temperatūra bus gerokai žemesnė. Panašu, kad šis duetas karaliaus dar ne vieną dieną.

Iš anksto balsavo daugiau nei 2,5 proc. rinkėjų (10)

Ketvirtadienis – paskutinė diena, kai buvo galima balsuoti iš anksto Seimo rinkimų antrajame ture, renkant Seimo narius 68 vienmandatėse apygardose.

Prognozuoja atkeliausiantį arktinį orą (25)

Dar besitikintiems sulaukti bobų vasaros ją jau reikėtų pamiršti, nes atkeliaus vėlyvo rudens orai – lietingi ir vėsūs, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė. Anot jos, galima tikėtis labai šaltų orų, jei šiaurės rytuose jau pasirodė arktinis arba ultrapoliarinis oras.

Buvusią K. Čilinsko bendražygę supykdė „valstiečių“ kandidato reklama (50)

Buvusio Seimo nario ir Nepartinio demokratinio judėjimo (NDJ), velionio advokato Kęstučio Čilinsko bendražygius Dzūkijoje supykdė į Seimą su Ramūno Karbauskio vadovaujamos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vėliava į Seimą kandidatuojančio alytiškio Petro Valiūno politinė reklama.

Vokietis nusprendė išnaudoti paskutinę progą rasti savo dėdę – „vilko vaiką“ (24)

Paskutinį kartą keturiolikos metų Werner Kohn – „vilko vaikas“ buvo pastebėtas Lietuvoje 1948m. ir iki šiol jo paieškos buvo nesėkmingos. „Vilko vaikai“ – tai vaikai, netekę artimųjų, namų, po karo likę visiškoje nežinioje. Po keliasdešimt metų jo sūnėnas Hartmutas Kohn, norėdamas atkreipti dėmesį į „vilko vaikų“ problemą ir tuo pačiu siekdamas rasti savo dėdę, ėmėsi žygio į Lietuvą. Jis nusprendė nukeliauti 750 km pėsčiomis – bėgdamas, važiuodamas dviračiu ir keliaudamas gyvenamuoju automobiliu.