G.Vagnorius: Seimas pasielgė neprotingai

 (10)
Nuosaikusis konservatorius Gediminas Vagnorius smarkiai sukritikavo Seimo priimtą Ignalinos atominės elektrinės I bloko uždarymo įstatymą, pavadinęs jį "skubotu ir neprotingu".
Seimas antradienį ypatingos skubos tvarka priėmė įstatymą, kuriuo numatyta Ignalinos AE pirmąjį bloką uždaryti iki 2005 metų.

Pasak antradienį paskelbto G. Vagnoriaus pareiškimo, "Seimo dauguma net ypatingos skubos tvarka priėmė tarptautinį įsipareigojimą dėl 15 mlrd. litų kainuojančios elektrinės I bloko uždarymo, nelaukdama net menkiausio tarptautinių finansinių institucijų pasižadėjimo suteikti priklausančią Lietuvai paramą".

Ekspremjeras G. Vagnorius pats dar neseniai priklausė valdančiajai daugumai, o dabar laikomas nuo "pagrindinių" konservatorių atskilusių "nuosaikiųjų konservatorių" idėjiniu vadovu.

Pasak jo, skubus Vyriausybės ir Seimo įsipareigojimas uždaryti IAE I bloką "nieko bendra neturi nei su oficialiais narystės Europos Sąjungoje kriterijais, nei su branduolinio saugumo užtikrinimu, nes tokių išvadų ar siūlymų uždaryti IAE energoblokus nepateikė ir neketina pateikti Vakarų Europos branduolinės saugos ekspertai".

Anot G. Vagnoriaus pareiškimo, skubus įstatyminis įsipareigojimas artimiausiu metu uždaryti I bloką, nesulaukus tarptautinių finansinių institucijų pasižadėjimo dėl būtinos realios finansinės paramos, yra "neatsakingas ir neprotingas politinis sprendimas, kuris artimiausiais metais užkraus varganam šalies biudžetui papildomą milijardinę naštą".

Ignalinos I bloko uždarymo įstatymo priėmimas buvo laikomas viena sąlygų uždarymui gauti užsienio paramą.

Finansinė parama IAE uždarymui bus svarstoma birželį Vilniuje ruošiamoje tarptautinėje donorų konferencijoje.

Du Ignalinos AE veikiantys sovietiniai RBMK modelio reaktoriai Vakaruose laikomi iš esmės nesaugiais ir yra to paties modelio, kaip sprogęs Černobylio AE.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

S. Skvernelis: matau galimybę koalicijoje dirbti su visomis partijomis (289)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis sako vis dar matantis galimybę dirbti koalicijoje su visomis politinėmis jėgomis, taip pat ir su liberalais.

G. Landsbergis: koalicijos formavimas gali prasidėti jau šį vakarą (429)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad būsimos koalicijos formavimas gali prasidėti jau sekmadienio vakarą, ir teigia, kad mato galimybių, jog nauja valdžia būtų stabili.

A. Butkevičius pasidalino prognozėmis (137)

Valdančiųjų socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius žada artimiausiu metu pasakyti savo ateities planus partijoje ir prognozuoja, kad socialdemokratai naujajame Seime dirbs opozicijoje.

Tabore sutikta narkomanė: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, tai per dieną man reikia 300 eurų (200)

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.

Rusijoje nepageidaujamas britų žurnalistas: nepalaikau Lietuvos sprendimų riboti Kremliaus žiniasklaidą (236)

Rusijoje ketverius metus dirbęs ir į ją nebeįleistas britų leidinio „The Guardian“ žurnalistas Luke'as Hardingas sako nepalaikantis Lietuvos sprendimų Kremliaus politinei linijai atstovaujančius žurnalistus paskelbti nepageidaujamais, taip pat blokuoti kai kuriuos Maskvos kontroliuojamus televizijos kanalus.