G.Vagnorius prakalbo apie naujos partijos kūrimą

 (11)
Iš konservatorių partijos pašalintas ekspremjeras Gediminas Vagnorius teigia, kad nauja konservatyvi politinė jėga nebūtų kuriama tik tuo atveju, jei pati konservatorių partija iš esmės atsinaujintų.
Spaudos konferencijoje ketvirtadienį komentuodamas savo kaip politiko ir Nuosaikiųjų (konservatorių) grupės ateitį šalies politinėje arenoje, G. Vagnorius teigė esąs pasiryžęs viską pradėti iš pradžių.

"Negali niekas pašalinti iš politinės veiklos žmonių. Kita vertus, negalima sutikti su faktu, kad Lietuvoje nebeliks jokios rimtos dešiniosios partijos", kalbėjo jis.

Paklaustas, kada ketinama kurti naują partiją, G. Vagnorius teigė, kad dėl konkrečios partinės struktūros dar svarstoma.

Pasak jo, nuosaikieji konservatoriai nori paskatinti kitus konservatorius "pagalvoti apie galimybes sutelkti jėgas ir pabandyti iš esmės atnaujinti konservatorių partiją, siekiant kuo daugiau išsaugoti turimo potencialo".

Jo nuomone, esminis konservatorių atsinaujinimas galimas tik tuo atveju, jei jis reikštų "naujų žmonių pakvietimą, daug naujų idėjų bei daug naujų konkrečių siūlymų bei naujų programų".

Konservatorių partijai vadovauja Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Anot G. Vagnoriaus, jei Tėvynės sąjunga taip atsinaujins, nebebus pagrindo kuris naujai konservatoriškai partijai.

"Tačiau, jei atsakas bus nauji nekonstruktyvūs išpuoliai, tada, be abejo, tas laikas (naujos partijos įkūrimo - BNS) gali būti daug greitesnis", sakė jis.

G. Vagnoriaus teigimu, "nesvarbu, kad bus prie partijos vairo".

"Mes tikimės, kad Lietuvoje tikra konservatorių partija su klasikinėmis modernaus konservatyvizmo nuostatomis turi turėti ilgalaikes perspektyvas", kalbėjo jis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Andriukaitis: atrodė jau visai blogai, bet po antro turo laukė dar baisesnis smūgis (21)

Lietuvos deleguotas Europos Komisijos narys, socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis palaukė rinkimų pabaigos, kad pasakytų viską, ką galvoja, apie savo kolegas, partijos rinkimų strategiją, partijos lyderį Algirdą Butkevičių bei galimą koaliciją su Valstiečių žaliųjų sąjunga.

Europos žmogaus teisių teismas panaikino nuosprendį už genocidą nuteistam Vytautui Vasiliauskui (9)

Po Strasbūro sprendimo, kuriame pasisakyta dėl genocido sąvokos taikymo nagrinėjant su okupacija kovojusių partizanų naikinimu susijusias bylas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo plenarinė sesija ketvirtadienį paskelbė, kad panaikina apkaltinamąjį nuosprendį už genocidą nuteistam buvusiam sovietų saugumo karininkui Vytautui Vasiliauskui.

KAM pristato leidinį apie pasipriešinimą okupuotoje teritorijoje (9)

Krašto apsaugos ministerija (KAM) parengė trečią leidinį pilietinio pasipriešinimo tema. Trečioje dalyje „Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: aktyvių veiksmų gairės“ dėmesys skiriamas piliečių elgesiui, kurie atsiduria agresoriaus okupuotoje teritorijoje.

Siūlo perpus mažinti Seimo vicepirmininkų skaičių (10)

Seimo narys konservatorius Jurgis Razma siūlo mažinti Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių nuo septynių iki trijų.

D. Grybauskaitė egzaminuos ir naujos Vyriausybės kandidatų užsienio kalbų žinias (60)

Formuojamos naujosios Vyriausybės nariams bus keliamas profesionalumo reikalavimas, o į tai įeina ir kalbų mokėjimas, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.