Tardamas paskutinį žodį teisme dėl galimo Seimo Pirmininko Artūro Paulausko šmeižimo, Rolando Pakso bendražygis Gintaras Šurkus vylėsi išteisinimo bent jau istorinėje perspektyvoje. Prisiminęs visatos tyrinėtojus Koperniką, Galilėjų ir Džordaną Bruno, G. Šurkus priminė, kad jie taip pat buvo kaustomi inkvizicijos dėl tuo metu nepripažintos tiesos, jog saulė yra visatos centras.
Gintaras Šurkus
© ELTA
Anot G. Šurkaus, po kurio laiko nebenuginčijama taps ir jo tiesa, kad vienas iš sąmokslo prieš R. Paksą pradininkų ir iniciatorių buvo A. Paulauskas. G. Šurkaus teigimu, jo žodžius įrodančių faktų daugėja kiekvieną dieną, o A. Paulausko sprendimas dėl jų įsižeisti ir kreiptis į prokuratūrą - tai noras represinėmis priemonėmis nuslopinti oponentų nuomonę.

Kaip ELTA jau skelbė, valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Audrius Matulionis teismui pasiūlė G. Šurkų nubausti 10 tūkstančių litų (80 MGL) bauda.

G. Šurkus teisiamas už tai, kad pernai gruodžio pabaigoje duodamas interviu Lietuvos televizijos laidai "Savaitė" pareiškė, esą prezidentūros skandalą sukėlusią Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą A. Paulauskas turėjo 10 dienų iki jos paviešinimo ir kad rengiant sąmokslą prieš Prezidentą R. Paksą neva buvo sudarytas štabas bei renkami pinigai žiniasklaidai papirkti.

Prokuroro vertinimu, G. Šurkus viešai kalbėjo apie A. Paulauską remdamasis nuogirdomis, nepatikrinta informacija, kuri nebuvo konkreti.

"Pakanka įrodymų, kad G. Šurkus būtų pripažintas kaltu", - teismui sakė A. Matulionis. Jo žodžiais, G. Šurkaus kalboje norėta parodyti A. Paulauską kaip nesąžiningą, savanaudišką žmogų, kuris bet kokiu būdu siekia sukompromituoti R. Paksą ir bet kokiu būdu užimti jo pareigas. Anot prokuroro, piktnaudžiaudamas žodžio laisve ir skleisdamas nepatikrintą informaciją, G. Šurkus suvaržė A. Paulausko teises ir laisves.

G. Šurkų ginantis advokatas Kęstutis Stungys ilgoje baigiamojoje kalboje citavo ne tik Lietuvos įstatymus, bet ir tarptautines konvencijas bei Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimus, kad pagrįstų savo prašymą nutraukti G. Šurkaus bylą. Advokato teigimu, reikšdamas nuomonę apie sąmokslą prieš R. Paksą,G. Šurkus nepadarė jokio kriminalinio nusikaltimo.

"Į politikų diskusijas negalima automatiškai perkelti teisės aktų reikalavimo, kad informacija turi atitikti tikrovę. Politikams yra garantuojama teisė į aštresnes diskusijas", - aiškino advokatas.

G. Šurkus savo ruožtu apeliavo į paprotinę kai kurių Vakarų Europos valstybių teisę, pagal kurią nei prezidentai, nei vyriausybių vadovai dėl viešų pareiškimų nesibylinėja teismuose.

Nuosprendis G. Šurkui turėtų būti skelbiamas trečiadienį po pietų.

Kaip žinoma, rugpjūčio 31 d. Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teismas jau paskelbė nuosprendį analogiškoje Liberalų demokratų partijos lyderio Valentino Mazuronio baudžiamojoje byloje. Už Seimo Pirmininko Artūro Paulausko apšmeižimą jam paskirta 40 MGL dydžio (5 tūkst. litų bauda). Tačiau šį nuosprendį V. Mazuronis apskundė Vilniaus apygardos teismui.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (48)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Naktis Vilniuje: netikėtai atpažintas kelių erelis ir vienas už kitą įdomesni pažeidėjai (8)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniaus policijos pareigūnai surengė reidą. Pylimo...

Hobis tapo antrąja profesija (7)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (7)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (26)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (81)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (26)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (9)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (22)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (12)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...