Gruzija nori būti vadinama „Georgija“

 (509)
Gruzija nori būti vadinama „Georgija“
© Reuters/Scanpix

Lietuviškas šalies pavadinimas nepatinka ne tik baltarusiams – Gruzija nori, kad lietuviai ją vadintų „Georgija“. Tokį prašymą iš Gruzijos užsienio reikalų ministro Grigolo Vašadzės antradienį Atėnuose vykusiame dvišaliame susitikime išgirdo Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovo spaudai Rolando Kačinsko teigimu, trečiadienį Lietuva turėtų gauti oficialų Gruzijos prašymą. Savo prašymą Gruzija motyvuoja tuo, kad „Georgija“ – istorinis pavadinimas, o „Gruzija“ – slavų kilmės.

Pasak R. Kačinsko, šis gruzinų prašymas nebuvo netikėtas – kad šalies pavadinimas „Gruzija“ netinkamas, Lietuvai keletą kartų užsiminta anksčiau. Nors Gruzija domėjosi, ar įmanoma pavadinimą pakeisti, iki šiol jokių oficialių žingsnių nebūta.

„Matyt, atsiradus naujos aplinkybėms, kai to ketina prašyti Baltarusija, Gruzija irgi nusprendė kreiptis“, - svarstė URM atstovas.

Gruzijos prašymas turėtų būti peradresuotas Valstybinei lietuvių kalbos komisijai (VLKK). Pasak VLKK pirmininko pavaduotojos Jūratės Palionytės, gavusi prašymą tokį klausimą svarstytų ir po analizės sprendimą priimtų visa VLKK.

Antradienį V. Ušackas Atėnuose dalyvauja ESBO ministrų tarybos susitikime.

www.DELFI.lt
 
509
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Buvęs CŽV analitikas: V. Putino Rusijos griūtis – kelerių metų klausimas (19)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 05:30
Nors Rusijoje juntama kone euforija dėl agresijos prieš Ukrainą, Vladimiras Putinas veda savo šalį į pražūtį, interviu DELFI teigė JAV Pasaulio politikos instituto ekspertas, buvęs Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) analitikas Paulas Goble'as.

Atleistas Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 00:39
Ketvirtadienį vykusio tarybos posėdžio metu atleistas Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius socialdemokratas Gedeminas Vyšniauskas.

A. Ažubalis: pasaulis ritasi katastrofos link (81)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 22:02
Europos Sąjungai delsiant imtis griežtesnės politikos Rusijos atžvilgiu, buvęs užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis sako, kad atėjo laikas Lietuvai ir jos sąjungininkėms imtis ryžtingų veiksmų ir pamokyti pietines šalis, „trukdančias kurti bendrą ES frontą“.

JAV manevrams į Baltijos šalis siunčia tankus (478)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 20:21
JAV karinės pajėgos, pastiprintos tankais, netrukus vyks į Rytų Europą, kad dar kartą užtikrintų NATO sąjungininkes, nerimaujančias dėl Rusijos intervencijos Ukrainoje, ketvirtadienį pranešė Pentagono pareigūnai.

Iš policijos gavo ne baudą, o meškiuką parengta pagal DELFI skaitytojų komentarus (55)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 19:24
Klaipėdoje nutikęs įvykis, kuomet pradėjusią gimdyti žmoną į ligoninę vežęs vyras buvo nubaustas už greičio viršijimą ir priverstas 20 minučių laukti, kol policininkai pildė protokolus, papiktino skaitytojus. Komentaruose DELFI skaitytojai baisėjosi policininkų nesupratingumu ir dalinosi savo patirtimi. Paaiškėjo, kad panašios situacijos nutinka dažnai, tik pareigūnų reakcija būna skirtinga.