Gruzija nori būti vadinama „Georgija“

 (509)
Lietuviškas šalies pavadinimas nepatinka ne tik baltarusiams – Gruzija nori, kad lietuviai ją vadintų „Georgija“. Tokį prašymą iš Gruzijos užsienio reikalų ministro Grigolo Vašadzės antradienį Atėnuose vykusiame dvišaliame susitikime išgirdo Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas.
Gruzija nori būti vadinama „Georgija“
© Reuters/Scanpix

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovo spaudai Rolando Kačinsko teigimu, trečiadienį Lietuva turėtų gauti oficialų Gruzijos prašymą. Savo prašymą Gruzija motyvuoja tuo, kad „Georgija“ – istorinis pavadinimas, o „Gruzija“ – slavų kilmės.

Pasak R. Kačinsko, šis gruzinų prašymas nebuvo netikėtas – kad šalies pavadinimas „Gruzija“ netinkamas, Lietuvai keletą kartų užsiminta anksčiau. Nors Gruzija domėjosi, ar įmanoma pavadinimą pakeisti, iki šiol jokių oficialių žingsnių nebūta.

„Matyt, atsiradus naujos aplinkybėms, kai to ketina prašyti Baltarusija, Gruzija irgi nusprendė kreiptis“, - svarstė URM atstovas.

Gruzijos prašymas turėtų būti peradresuotas Valstybinei lietuvių kalbos komisijai (VLKK). Pasak VLKK pirmininko pavaduotojos Jūratės Palionytės, gavusi prašymą tokį klausimą svarstytų ir po analizės sprendimą priimtų visa VLKK.

Antradienį V. Ušackas Atėnuose dalyvauja ESBO ministrų tarybos susitikime.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Rugpjūčio prognozė: paskutinis šansas – karščiai sugrįš (36)

Svajojantiems apie visą rugpjūčio mėnesį truksiančius karščius derėtų grįžti į realybę.

Tada ir dabar. Riebaluotų plaukų ir ūkinio muilo metai: prausdavosi kartą per savaitę (495)

„Vedė vyras prancūzę ir pasakoja draugams: „mano žmona tokia nešvari, prausiasi kiekvieną dieną“. Juokelis, kurį vargu, ar šiandien kas nors galėtų suprasti. O sovietinės okupacijos metais buvo puikus ir gerai žinomas pokštas.

V. Vigelis traukiasi iš pareigų papildyta V. Mazuronio komentaru (107)

Kultūros viceministras „darbietis“ Vytautas Vigelis traukiasi iš pareigų, antradienį pranešė Kultūros ministerija.

D. Grybauskaitė pasiteisino dėl patarėjų kaitos (28)

Patarėjų komandą neseniai atnaujinusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako vasaros metu permąstanti komandos efektyvumą ir užsimena, kad patarėjai gali keistis ir ateityje.

Kultūros ministras kapituliuoja? (39)

Po garsių pirmadienio pareiškimų, kad Darbo partija dėl skandalingai pagarsėjusio kultūros viceministro Vytauto Vigelio ir jo skyrimo į šias pareigas priims tokį sprendimą, koks jai būsiąs parankus, antradienį, atrodo, darbiečiai jau „nuleido sparnus“. Neoficialiomis žinomis, V. Vigelis pervedamas į kitas pareigas.