Gruzija nori būti vadinama „Georgija“

 (509)
Gruzija nori būti vadinama „Georgija“
© Reuters/Scanpix

Lietuviškas šalies pavadinimas nepatinka ne tik baltarusiams – Gruzija nori, kad lietuviai ją vadintų „Georgija“. Tokį prašymą iš Gruzijos užsienio reikalų ministro Grigolo Vašadzės antradienį Atėnuose vykusiame dvišaliame susitikime išgirdo Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovo spaudai Rolando Kačinsko teigimu, trečiadienį Lietuva turėtų gauti oficialų Gruzijos prašymą. Savo prašymą Gruzija motyvuoja tuo, kad „Georgija“ – istorinis pavadinimas, o „Gruzija“ – slavų kilmės.

Pasak R. Kačinsko, šis gruzinų prašymas nebuvo netikėtas – kad šalies pavadinimas „Gruzija“ netinkamas, Lietuvai keletą kartų užsiminta anksčiau. Nors Gruzija domėjosi, ar įmanoma pavadinimą pakeisti, iki šiol jokių oficialių žingsnių nebūta.

„Matyt, atsiradus naujos aplinkybėms, kai to ketina prašyti Baltarusija, Gruzija irgi nusprendė kreiptis“, - svarstė URM atstovas.

Gruzijos prašymas turėtų būti peradresuotas Valstybinei lietuvių kalbos komisijai (VLKK). Pasak VLKK pirmininko pavaduotojos Jūratės Palionytės, gavusi prašymą tokį klausimą svarstytų ir po analizės sprendimą priimtų visa VLKK.

Antradienį V. Ušackas Atėnuose dalyvauja ESBO ministrų tarybos susitikime.

www.DELFI.lt
 
509
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Mirė buvęs Seimo narys J. Požela (41)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 21:57
Mirė buvęs Seimo narys J. Požela
A.Stackevič nuotr.
Eidamas 89-uosius metus, mirė garsus Lietuvos mokslininkas puslaidininkių fizikoje, akademikas Juras Požela, pranešė LRT laida „Panorama“.

Pasakė beveik šventvagystę: kodėl V. Putino plano Ukrainai nebuvo (254)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 21:44
Vladimiras Putinas neturėjo jokio nuoseklaus plano prisijungti Krymą ir sukelti konfliktą Donbase, teigia Rytų Europos studijų centro analitikas Marius Laurinavičius. Jis kvestionuoja nusistovėjusį požiūrį, kad Maskvos veiksmai Ukrainoje yra vieningi, ir pateikia tai įrodančią įvykių chronologiją.

Saugos tarnybos prezidentas: buvo priimami tik aukštesni nei 1,8 m vyrai (26)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 20:59
Saugos tarnyba „Ekskomisarų biuras“ mini savo 20-metį. Bendrovės prezidentas Alius Sadeckas prisimena, kad prieš dvidešimtį metų darbas saugos tarnyboje atrodė visai kitaip. Tuo metu buvo priimami tik aukštesni nei 1,8 m vyrai. Dabar bene trečdalį kolektyvo sudaro moterys.

5 patarimai, kaip apsiginti nuo agresoriaus (46)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 20:15
Daugelis apie savo saugumą pradeda galvoti tik po to, kai nutinka nelaimė - būna užpultas ar apvogtas. Savigynos specialistų teigimu, viena didžiausių klaidų - tikėtis, jog viskas, kas bloga, atsitiks ne man, todėl tam ruoštis iš anksto neprivalau. Savigynos specialistai pataria, kaip išvengti pavojingų situacijų ir kaip elgtis, jeigu nėra kitos išeities.

L. Linkevičius apie santykius su Švedija: susiduriame su labai panašiomis grėsmėmis (42)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 19:54
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, jog Švedija yra labai svarbus partneris užtikrinat regiono saugumą.