Gruzija nori būti vadinama „Georgija“

 (509)
Lietuviškas šalies pavadinimas nepatinka ne tik baltarusiams – Gruzija nori, kad lietuviai ją vadintų „Georgija“. Tokį prašymą iš Gruzijos užsienio reikalų ministro Grigolo Vašadzės antradienį Atėnuose vykusiame dvišaliame susitikime išgirdo Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas.
Gruzija nori būti vadinama „Georgija“
© Reuters/Scanpix

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovo spaudai Rolando Kačinsko teigimu, trečiadienį Lietuva turėtų gauti oficialų Gruzijos prašymą. Savo prašymą Gruzija motyvuoja tuo, kad „Georgija“ – istorinis pavadinimas, o „Gruzija“ – slavų kilmės.

Pasak R. Kačinsko, šis gruzinų prašymas nebuvo netikėtas – kad šalies pavadinimas „Gruzija“ netinkamas, Lietuvai keletą kartų užsiminta anksčiau. Nors Gruzija domėjosi, ar įmanoma pavadinimą pakeisti, iki šiol jokių oficialių žingsnių nebūta.

„Matyt, atsiradus naujos aplinkybėms, kai to ketina prašyti Baltarusija, Gruzija irgi nusprendė kreiptis“, - svarstė URM atstovas.

Gruzijos prašymas turėtų būti peradresuotas Valstybinei lietuvių kalbos komisijai (VLKK). Pasak VLKK pirmininko pavaduotojos Jūratės Palionytės, gavusi prašymą tokį klausimą svarstytų ir po analizės sprendimą priimtų visa VLKK.

Antradienį V. Ušackas Atėnuose dalyvauja ESBO ministrų tarybos susitikime.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Klaipėdos meras: bandymas nušalinti V. Titovą jį paverstų „kankiniu“

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sako, kad dėl netobulos teisinės bazės greičiausiai nepavyktų nutraukti savivaldybės tarybos nario Viačeslavo Titovo įgaliojimų, tačiau pradėta apkaltos procedūra šiam asmeniui leistų vaizduoti kankinį, o visa istorija neabejotinai pasinaudotų Rusijos žiniasklaida.

„Boxer“ galimybių demonstravimas: kad abejonės būtų išsklaidytos per trumpiausią laiką (1)

Krašto apsaugos ministerijos (KAM) Pajėgumų ir ginkluotės generalinio direktoriaus Dariaus Užkuraičio teigimu, vokiškų "Boxer" šarvuočių galimybių demonstravimo metu kariuomenės atstovus labiausiai domino, kaip šarvuočio platforma sąveikauja su "Puma" automatinės patrankos bokšteliu.

V. Titovas prašo paaiškinti, kokią grėsmę Lietuvai kelia neįleisti į šalį Latvijos piliečiai (24)

Klaipėdos miesto tarybos narys Viačeslavas Titovas kreipėsi laišku į vidaus reikalų ministrą Saulių Skvernelį, prašydamas išsiaiškinti, kodėl į šių metų rugpjūčio 25-26 dienomis surengtą tarptautinį forumą "Etnonacionalizmas - saugumo ir stabilumo pasaulyje grėsmė" Klaipėdoje buvo neįleisti Latvijos piliečiai.

A. Butkevičius: Lietuva niekada nepripažins neteisėtos Krymo aneksijos (21)

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmą kartą oficialaus vizito atvykęs į Ukrainą sakė, kad Lietuva niekada nepripažins Krymo aneksijos ir siūlė Lietuvos ekspertų pagalbą reformoms Ukrainoje.

LLRA praneša apie lenkiškų ir rusiškų mokyklų streiką (29)

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) penktadienį pranešė, kad nuo rugsėjo lenkiškos ir rusiškos mokyklos surengs streiką, reikalaudamos panaikinti suvienodintą lietuvių kalbos egzaminą ir pusantro karto padidinti mokinio krepšelį tautinių mažumų mokyklose.