Gruzija nori būti vadinama „Georgija“

 (509)
Lietuviškas šalies pavadinimas nepatinka ne tik baltarusiams – Gruzija nori, kad lietuviai ją vadintų „Georgija“. Tokį prašymą iš Gruzijos užsienio reikalų ministro Grigolo Vašadzės antradienį Atėnuose vykusiame dvišaliame susitikime išgirdo Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas.
Gruzija nori būti vadinama „Georgija“
© Reuters/Scanpix

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovo spaudai Rolando Kačinsko teigimu, trečiadienį Lietuva turėtų gauti oficialų Gruzijos prašymą. Savo prašymą Gruzija motyvuoja tuo, kad „Georgija“ – istorinis pavadinimas, o „Gruzija“ – slavų kilmės.

Pasak R. Kačinsko, šis gruzinų prašymas nebuvo netikėtas – kad šalies pavadinimas „Gruzija“ netinkamas, Lietuvai keletą kartų užsiminta anksčiau. Nors Gruzija domėjosi, ar įmanoma pavadinimą pakeisti, iki šiol jokių oficialių žingsnių nebūta.

„Matyt, atsiradus naujos aplinkybėms, kai to ketina prašyti Baltarusija, Gruzija irgi nusprendė kreiptis“, - svarstė URM atstovas.

Gruzijos prašymas turėtų būti peradresuotas Valstybinei lietuvių kalbos komisijai (VLKK). Pasak VLKK pirmininko pavaduotojos Jūratės Palionytės, gavusi prašymą tokį klausimą svarstytų ir po analizės sprendimą priimtų visa VLKK.

Antradienį V. Ušackas Atėnuose dalyvauja ESBO ministrų tarybos susitikime.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Laukia sprendimas dėl R. Malinausko ir kitų Druskininkų socialdemokratų (5)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ketina priimti sprendimą, ar Druskininkų meras Ričardas Malinauskas ir kiti savivaldybės socialdemokratai nesupainiojo interesų galbūt priimdami sprendimus dėl Druskininkų vandens parko.

NATO svarsto siųsti tūkstančius karių į Baltijos šalis papildyta (25)

JAV, Didžioji Britanija ir Vokietija nusiųs didelį karinį kontingentą į Baltijos, Vidurio ir Pietų Europos šalis. Tai, remdamasis savo šaltiniais NATO, pranešė laikraštis „The Daily Telegraph“.

A. Butkevičius susitinka su D. Grybauskaite (18)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį kviečiasi premjerą socialdemokratų vadovą Algirdą Butkevičių aptarti situacijos Vyriausybėje, Ministras pirmininkas taip turėtų įteikti šalies vadovei sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės atsistatydinimo pareiškimą.

Kokie Rusijos ginklai kelia galvos skausmą JAV? (178)

Rusijos propagandiniai kanalai ne vienerius metus plyšauja apie unikalią, analogų pasaulyje neturinčią rusišką ginkluotę bei techniką. Beveik visi Rusijos karinės pramonės gaminiai esą pranoksta užsienio analogus.

Orai: po stebėtinos šilumos vėl nugalės žiema (19)

Savaitei įpusėjus oras kaip reikiant sušils, tačiau tai bus trumpas pavasario žybsnis, nes čia pat tykos žiema.