Grūto parkas politikams neleidžia miegoti

 (10)
Sovietinio okupacinio režimo ideologų ir veikėjų paminklų parko Grūto miške likimą gali tekti spręsti Konstituciniam Teismui. Apie tokią galimybę "Lietuvos rytui" užsiminė Seimo ir Tėvynės sąjungos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė.

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų neprieštarauja Grūto parko buvimui, tačiau nukentėjusieji nuo sovietinės okupacijos daugiausia vyresnio amžiaus žmonės reikalauja parką panaikinti.

Ar konservatoriai inicijuos kreipimąsi į Konstitucinį Teismą, priklausys nuo to, kokią pažymą šią savaitę pateiks Tėvynės sąjungos frakcijos sudaryta darbo grupė, tirianti, ar 1998 metais Vyriausybės priimtas sprendimas leisti kurti Grūto parką neprieštaravo tuometiniams įstatymams.

Grupės narys Alfredas Stasiulevičius atsisakė "Lietuvos rytui" pasakyti, kokia bus grupės nuomonė, teisindamasis, kad dar nespėta išnagrinėti visų teisės aktų.

Prie Grūto parko temos žada grįžti ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas. Pasak komiteto pirmininko konservatoriaus Žibarto Jackūno, šią problemą ruošiamasi svarstyti birželio mėnesio viduryje.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

S. Skvernelis: tai yra tikrai neetiškas ir nepadorus elgesys

Vienas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderių Saulius Skvernelis nemano, kad tarp jo atstovaujamos partijos lyderio Ramūno Karbauskio ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos vadovo Gabrieliaus Landsbergio perbėgo juoda katė, tačiau jis sutinka, kad atmosfera rinkimuose pastaruoju metu kaista.

A. Kubilius tęsia žodžių karą su R. Karbauskiu: lyderius turėtų patikrinti specialiosios tarnybos

Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko pavaduotojas Andrius Kubilius siūlo, kad būsimos koalicijos lyderiai, nepaisant to, ar užims postus Vyriausybėje, ar ne, turėtų būti patikrinti specialiųjų tarnybų.

R. Šimašius: visur liberalai pirmauja didesniu ar mažesniu skirtumu (3)

Liberalų sąjūdžio lyderis Remigijus Šimašius užsidarius balsavimo apylinkėms DELFI teigė kol kad nevertinantis valstiečių ir žaliųjų retorikos, kad liberalų valdančiojoje koalicijoje nebus.

A. Paulauskas: palikdami žvalgybą apverktinoje būklėje, demonstruojame savo nesupratimą (1)

Jau 2017 metais Lietuvoje bus dislokuotas tarptautinis sąjungininkų batalionas, gali būti atgabentos ir ilgojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemos „Patriot“, kurios gali numušti orlaivius ar balistines raketas. Į Rusijos ir Vakarų konfrontaciją reaguojančių Lietuvos ir Latvijos biudžetai gynybai jau dvejus metus auga greičiausiai pasaulyje, tačiau ir galingiausia karinė technika gali likti nepanaudota, jei valstybė neturės stiprios žvalgybos. Tačiau finansų ministerija kitų metų biudžeto projekte žvalgybai lėšas sumažino. Valstybės saugumo departamentas (VSD), ekspertai ir opozicija kritikuoja tokį užmojį, o finansų ministrė ir premjeras tyli.

Partijos renkasi į štabus laukti rezultatų (12)

20 val. uždarius rinkimų apygardas partijos pradėjo rinktis į štabus laukti rinkimų į Seimą rezultatų.