Grozno gyventojai Lietuvoje pasiprašė pabėgėlio statuso

 (23)
Pagėgių pasienio policijos rinktinės pasieniečiai iš traukinio Kalinigradas-Maskva antradienį išlaipino 8 vizų neturėjusius Grozno gyventojus. Traukinys vyko iš Kaliningrado.
19 val. 20 min. Pagėgių pasienio policijos rinktinės Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punkto pasieniečių išlaipinti 2 vyrai, 2 moterys ir 4 nepilnamečiai pasiprašė pabėgėlio statuso, pranešė Pasienio policijos departamentas.

Išlaipintieji Grozno gyventojai turėjo laikinus Rusijos piliečių pasus, kuriuose tautybė nenurodyta.

Užpildžius reikiamus dokumentus, surinktą medžiagą perduota Migracijos departamentui. Per parą jis turi priimti sprendimą, ar bus leista laikinai pasilikti Lietuvoje.

Patenkinus prašymus, Grozno gyventojai bus apgyvendinti Užsieniečių registravimo centre Pabradėje, kur gyventų tol, kol būtų svarstoma dėl laikinojo teritorinio prieglobsčio suteikimo.

Jeigu bus nustatyta, kad Rusijos piliečiai negali pasilikti Lietuvoje, jie bus grąžinti į šalį, iš kur atvyko.

Vasario viduryje Lietuvos pasieniečiai į Baltarusiją sugrąžino du Čečėnijos gyventojus, kurie Vilniuje iššoko iš traukinio, iš Maskvos vykusio į Kaliningradą. Du vyrai pasienio pareigūnams teigė, kad Lietuvoje norėtų užsiimti verslu.

Lietuvos vizų neturėję čečėnai neturėjo teisės išlipti Vilniuje, todėl buvo grąžinti į Baltarusiją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (199)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (486)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (93)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.