Gripo epidemija sparčiai plinta po visą Lietuvą

Kaip ir anksčiau, sergamumo rekordas priklauso Visaginui - iš 10 tūkstančių šio miesto gyventojų gripu ir ūmiomis kvėpavimo takų ligomis serga 404.

Tačiau gydytoja D.Rokaitė teigė, kad sergamumas šiomis ligomis Visagine visada yra didesnis nei kituose miestuose.

Klaipėda - vienintelis didelis šalies miestas, dar atsilaikantis prieš epidemiją. Iš 10 tūkstančių klaipėdiečių gripu ir ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis serga 56,8.

Gripo epidemija konkrečiame mieste paprastai trunka penkias savaites. Skirtingas epidemijos pradžios laikas atskiruose miestuose gali lemti tai, kad Lietuva dar ilgai vaduosis iš gripo epidemijos. Vilniaus universiteto Infekcinių ligų klinikos vadovo profesoriaus Arvydo Ambrozaičio teigimu, šiemet Lietuvoje plintantis A tipo gripo virusas pasižymi didesniu agresyvumu nei pernai plitęs to paties tipo virusas.

Medikai pastebėjo, kad šiemet gripas sukelia daugiau gyvybei pavojingų komplikacijų nei ankstesniais metais. Kita vertus, dėl dažnų komplikacijų gali būti kaltas ir susilpnėjęs žmonių imunitetas.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių (41)

Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (45)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Naktinis Kaunas nušvis naujomis spalvomis (5)

Šviesų festivalio "Spalvotas Kaunas" organizatoriai planuoja bent kelias naktis specialiais žibintais apšviesti žinomiausius Kauno architektūros objektus, dovanodami jiems naują spalvotą rūbą.

Panevėžio valdančiuosius palieka socialdemokratai (14)

Panevėžio valdančiąją koaliciją, piktindamiesi administracijos reorganizavimu ir koalicijos sutarties pažeidimu, paliko socialdemokratų frakcija.

Išvardino Darbo partijos nuopelnus: „papuošė“ Lietuvą kaip jokia kita (39)

Darbo partija nesiekė, kad jos programa atitiktų tikrovę, o tik prirašė bet ko, kad vėl pritrauktų rinkėjus, LRT RADIJUI sako politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka.