Grasinimas sprogimu Rusijos konsulate Klaipėdoje buvo melagingas

Konsulate dirba 20 darbuotojų.

8 val. 45 min. į telefono skambutį atsiliepusiai konsulato sekretorei neprisistatęs vyriškis pareiškė, kad konsulato darbuotojų sielos "po 15 minučių bus perduotos Alachui".

Pasak konsulato sekretorės, anonimas kalbėjo rusiškai su kaukazietišku akcentu.

Kaip žinoma, čečėnų karo vadai yra paskelbę džihadą - šventąjį karą Rusijai, vykdančiai karo veiksmus Čečėnijoje.

Miesto centre K. Donelaičio gatvėje esantį konsulato pastatą iki 9 val. 45 min. tikrino VRM greitojo reagavimo rinktinės "Aras" išminuotojai ir policija. Į įvykio vietą buvo atvykę ugniagesiai, dujų avarinė tarnyba, greitosios medicininės pagalbos ekipažas.

Netoli dviaukščio Rusijos konsulato pastato yra įsikūręs "Tekos" baldų salonas, patalpas įsirenginėja "Hansa" bankas.

Rusijos ambasada Vilniuje pranešė įdėmiai sekanti incidento tyrimą ir palaikantį kontaktus su Klaipėdos teisėsauga.

Ambasados spaudos atašė Borisas Kirilovas interviu BNS drauge pažymėjo stiprią vietos valdžios paramą, operatyviai sureagavus į grasinimus ir pasiuntus specialiąsias tarnybas įvykio vieton.

Konsulato darbuotojai sakė BNS korespondentui Klaipėdoje, kad, policijai išsamiai ištyrus įvykį, bus galima spręsti, ar grasinimas buvo chuliganizmas, ar politinis išpuolis.

Klaipėdos policija ketina iškelti baudžiamąją bylą grasinimui ištirti. Preliminariai policija linkusi jį vertinti kaip chuliganizmą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: nuo kitos savaitės viskas pasikeis

Rugsėjo ir spalio sandūra mums padovanojo ganėtinai šiltus, bet ne itin gražius orus.

L. Graužinienė ragina K. Komskį trauktis iš Seimo vicepirmininko pareigų (95)

Seimo vadovė „darbietė“ Loreta Graužinienė ketvirtadienį paragino „tvarkietį“ Kęstą Komskį trauktis iš parlamento vicepirmininko pareigų.

Rinkėjai pradėjo vertinti K. Krivicką (87)

Rinkėjai tarp dažniausiai minimų 25 visuomenės veikėjų pradėjo minėti ir į politiką pasukusį prodiuserį Kristupą Krivicką, rodo rugsėjį atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių apklausa (844)

Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (59)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.