Generalinis prokuroras kaltina pirmtaką vilkinus žudynių bylos tyrimą

 (9)
Generalinis prokuroras Kazys Pėdnyčia apkaltino savo pirmtaką vilkinus Rainių žudynių tyrimą ir leidus pagrindiniam kaltinamajam pabėgti iš Lietuvos.
K. Pėdnyčia raštu informavo Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį apie žudynių Rainių miškelyje 1941 metais bylos tyrimą ir, kaip teigia "Lietuvos aidas", apkaltino ankstesnį prokurorą Artūrą Paulauską leidus pabėgti į Rusiją kaltinamajam Petrui Raslanui.

Nei Generalinė prokuratūra, nei Seimas ar jo pirmininko sekretoriatas žiniasklaidai K. Pėdnyčios rašto neplatino.

Kaip rašo "Lietuvos aidas", "K. Pėdnyčios teigimu, bylos parengtinis tyrimas vilkintas. Nieko nedaryta nuo 1990 iki 1998 m. Įtariama, kad P. Raslanas buvo dangstomas".

A. Paulauskas vadovavo Generalinei prokuratūrai 1990-1995 metais.

Anot laikraščio, A. Paulauskas "leido P. Raslanui išvykti iš Lietuvos".

Generalinė prokuratūra nepaneigė šių dienraščio teiginių.

1992 metais Generalinė prokuratūra nutarė suimti P. Raslaną, bet paaiškėjo, jog jis jau išvykęs į Rusiją, kur gyvena ir dabar.

P. Raslano, kuriam dabar 85-eri, byla yra perduota Šiaulių apygardos teismui, bet Rusijos teisėsauga, nepaisant Lietuvos teisinės pagalbos prašymų, neužtikrina, kad jam būtų įteiktas šaukimas į teismą.

Įtariama, jog P. Raslanas 1941 metų birželio 24 dieną, dirbdamas okupacinės sovietų valdžios Valstybės saugumo liaudies komisariato (NKVD) Telšių apskrities skyriaus viršininku, organizavo ir vadovavo 76 beginklių civilių Lietuvos gyventojų žudynėms. Šis nusikaltimas buvo įvykdytas 1941 metų birželio 25-osios naktį Telšių rajone, Rainių miškelyje.

Kadangi A. Raslanas vengia bendrauti su Lietuvos teisėsauga, jis gali būti teisiamas už akių, kaip numato Baudžiamojo proceso kodeksas. Tereikia, kad jam būtų įteikta kaltinamoji išvada ir kad teismas žinotų, jog šaukimas į posėdį jam įteiktas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Jei sulauks kvietimo, N.Puteikis prisidės prie „valstiečių“ frakcijos Seime (1)

Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis, į Seimą perrinktas vienmandatėje Danės apygardoje, naujajame parlamente prisidėtų prie didžiausios „valstiečių“ frakcijose, jeigu sulauktų kvietimo.

„Valstiečių“ derybininkas: pokalbis su socialdemokratais – kitoks nei su konservatoriais (316)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungai bandant suformuoti koaliciją, socialdemokratai, panašiai kaip ir konservatoriai, nesutinka formuoti plačios trijų didžiųjų partijų koalicijos, tačiau nekelia papildomų reikalavimų.

Prezidentūroje apdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai (1)

Antradienį Prezidentūroje Vilniuje apdovanoti jubiliejinio dešimtojo Konstitucijos egzamino nugalėtojai.

R. Karbauskis: koaliciją galime suformuoti ir be konservatorių ar socialdemokratų koalicijos sudėtis lieka neaiški (753)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) valdančiąją koaliciją gali suformuoti ir be partijų, kurios užėmė antrą bei trečią vietą rinkimuose, jei šios nenorės bendradarbiauti, sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Po neseniai pasibaigusių konsultacijų tarp LVŽS ir TS-LKD partijos liko prie savo ankstesnių nuostatų: „valstiečiai-žalieji“ nori plačios koalicijos su konservatoriais ir socialdemokratais bei nenori dirbti su Liberalų sąjūdžiu, tuo tarpu konservatoriai nenori daugumos su socialdemokratais ir koalicijoje mieliau matytų liberalus.

Pareigūnų profsąjungos į Telšių raj. žuvusio pareigūno tyrimą žada įtraukti švedų ekspertus (9)

Pareigūnų profesinės sąjungos Telšių raj. tarnybos metu žuvusio pareigūno atvejį žada analizuoti pasitelkiant švedų ekspertus. Anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS), po nelaimės niekas nepasikeitė, naujos tragedijos galime sulaukti bet kada.