Geležinkelininkai pradėjo protestus

"Lietuvos geležinkelių" bendrovėje yra įsisenėjusių problemų, iš jų nepavyks išspręsti tol, kol apie jas nesužinos visuomenė, teigia Geležinkelio personalo profesinės sąjungos pirmininkas Vladimiras Troščenka.
Pirmadienį geležinkelininkai, protestuodami prieš "Lietuvos geležinkelio sistemos žlugdymą", surengė pirmąją protesto akciją.

"Vyriausybė nesirūpina geležinkelio keleiviniu transportu. Pačios vadovaujančio personalo komandos kūrimas, jo administravimas yra neteisingas, pinigų srautas yra neaiškiai ir neskaidriai sureguliuotas, todėl mūsų profesinė sąjunga mano, kad reikėtų atkreipti dėmesį į šias problemas ir visuomenė turėtų spausti Vyriausybę, kad geležinkelis nebūtų žlugdomas, o jis keltųsi ir būtų mūsų ateitis", sakė V. Troščenka.

Pernai "Lietuvos geležinkeliai" patyrė 52,4 mln. litų nuostolio, tačiau šiemet per I ketvirtį gavo 1,5 mln. litų pelno.

Pagrindinis geležinkeliečių reikalavimas - "Vyriausybė privalo pradėti normaliai kurti geležinkelio keleivinio transporto rėmimo programą bei šios programos įgyvendinimo fondą".

Akcijos dalyviai žurnalistams sakė, jog geležinkeliečių į akciją turėjo susirinkti daugiau, tačiau daugelis jų pabūgo grasinimų: "Užlipsi ant tilto, būsi atleistas iš darbo".

Anot V. Troščenkos, tokių grasinimų labiausiai bijo rusakalbiai, dirbantys geležinkelyje.

Geležinkeliečiai taip pat reikalauja atleisti geležinkelio transportą nuo mokesčio į Kelių fondą, sureguliuoti geležinkelio transporto egzistavimo tvarką arba atleisti keleivinį geležinkelio transportą nuo didžiosios dalies mokesčių, pakeisti "Lietuvos geležinkeliuose" galiojančią darbo laiko apskaitos tvarką.

"Jei mūsų balsas bus tyruose ir po šios akcijos, mūsų kita akcija bus daug svaresnė. Ši akcija - pirmas mūsų blynas, ir mes tikimės, kad jis nebus prisvilęs. Įgavę patirties, mes toliau rengsime protestus, ir tai nėra kalba ultimatumais, mes tik norime atkreipti dėmesį į šią opią problemą", sakė V. Troščenka.

Profesinė sąjunga taip pat reikalauja nemažinti darbuotojų skaičiaus geležinkelyje, pakelti atlyginimus kvalifikuotiems geležinkelio darbuotojams, grąžinti valstybės įsiskolinimus geležinkelio keleiviniam transportui už lengvatinį keleivių vežimą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (16)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (1)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (189)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (167)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (14)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.