Geležinkeliečiai neatsisako protesto akcijos

Trečiadienį K. Dirgėla ir jo pirmasis pavaduotojas Valdas Kuzabavičius susitiko su geležinkelio personalo profesinės sąjungos pirmininku Vladimiru Troščenka bei kitais protesto akcijos rengėjais.

Susitikime aptarti pagrindiniai personalo profesinės sąjungos keliami reikalavimai: nemažinti darbuotojų skaičiaus geležinkelyje, pakelti atlyginimus kvalifikuotiems geležinkelio darbuotojams bei daugelis kitų.

Kaip BNS sakė V. Troščenka, susitikime nebuvo priimta jokių sprendimų, ir geležinkelio darbuotojai nutarė neatsisakyti protesto akcijos.

"Ne K. Dirgėlos kompetencijoje spęsti valstybės įsiskolinimų geležinkelio keleiviniam transportui už lengvatinį keleivių vežimą grąžinimo klausimus ar sukurti aiškią ir sutvarkytą geležinkelio keleivinio transporto plėtros ir rėmimo programą. Jis daugelio mūsų problemų išspręsti negali, todėl susitikimas buvo be rezultatų", sakė V. Troščenka.

Susitikime taip pat nuspręsta profsąjungų reikalavimus dar kartą aptarti ketvirtadienį dalyvaujant daugiau profsąjungos narių, tačiau V. Troščenka įsitikinęs, jog ir tame susitikime nieko nebus išsispręsta ir protesto akcijos nebus atsisakyta.

Protestuodami, anot jų, prieš "Lietuvos geležinkelio sistemos žlugdymą", geležinkelininkai balandžio 17 dieną rengia protesto akciją, kurioje žada dalyvauti "Lietuvos geležinkelių" darbuotojai iš visos Lietuvos.

Akciją numatoma pradėti Pelesos gatvėje prie Vilniaus geležinkelio stoties, kur protestuotojai simboliškai pertvers geležinkelį, su plakatais ir transparantais sustoję ant pėsčiųjų tilto virš geležinkelio. Vėliau patrauks link Vyriausybės.

Prie Vyriausybės rūmų protesto akcijos dalyviai ketina surengti mitingą, o geležinkelininkų atstovai Vyriausybei įteiks reikalavimus.

Teigdama, jog geležinkelis yra visų Lietuvos piliečių turtas, valstybinės reikšmės vertybė bei visuomenės gyvybingumo ir judėjimo laisvės garantas, profesinė sąjunga reikalauja nemažinti darbuotojų skaičiaus geležinkelyje, pakelti atlyginimus kvalifikuotiems geležinkelio darbuotojams, grąžinti valstybės įsiskolinimus geležinkelio keleiviniam transportui už lengvatinį keleivių vežimą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Graužinienė: Seimo Pirmininke galėtų būti R. Baškienė (3)

Kadenciją baigiančio Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad jos postą turėtų perimti parlamente jau dirbęs ir patirties turintis asmuo.

B. Vėsaitė: socialdemokratai pralaimėjo, nes atsisakė savų vertybių (20)

Į Seimą neišrinkta buvusi ūkio ministrė socialdemokratė Birutė Vėsaitė įsitikinusi, kad socialdemokratų pralaimėjimą šiuose rinkimuose lėmė tai, kad partija atsisakė socialdemokratinių vertybių.

Užsienio reikalų ministras dalyvaus Varšuvos saugumo forume (10)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį išvyksta į Lenkiją, kur dalyvaus kasmetiniame Varšuvos saugumo forume - diskusijoje apie naujus iššūkius regioniniam bendradarbiavimui saugumo srityje.

Į Lietuvą atvyksta Estijos Prezidentė (7)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu trečiadienį į Lietuvą darbo vizito atvyksta Estijos Prezidentė Kersti Kaljulaid.

NATO ministrai peržiūrės tarptautinių batalionų Baltijos šalyse kūrimo procesą (2)

NATO gynybos ministrai trečiadienį susitiks Briuselyje, kur peržiūrės tarptautinių batalionų Baltijos šalyse ir Lenkijoje kūrimo procesą.