„Gana Kalėdų iš inercijos! Leiskime, kad mūsų širdis paliestų tikroji Kalėdų šviesa, kad pajustume tikrąjį, ilgalaikį, o ne po kelių dienų išblėstantį Kalėdų džiaugsmą“, – Kalėdų Nakties Mišiose Vilniaus Arkikatedroje linkėjo Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.
© DELFI / Tomas Vinickas

Arkivyskupas kalbėjo apie mažą Kūdikį, gimusį Betliejuje ir paguldytą ėdžiose, kuris yra pasaulio Šviesa: „Jis mums žada išgelbėjimą nuo tamsos, kuri apima mūsų protus ir širdis, nuo tamsos, kuri pavergia mūsų sielą ir atima iš mūsų gyvenimo džiaugsmą“.

Pasak arkivyskupo G. Grušo, gruodį ypač pajuntame, ką reiškia slegianti tamsa. Regis, pati gamta paslėpė gyvenimo džiaugsmą, o mes sąmoningai stengiamės nepasiduoti slogiai nuotaikai. Norėdami įveikti tamsą, dažnai imame ieškoti dirbtinės šviesos: dar ryškiau apšviečiame namus ir gatves, o prekybos centrai ir pramogų vietos pasipuošia lemputėmis.

„Pasaulio galingieji žada savo šviesą – savo išgelbėjimą ar rojų žemėje, kol galų gale prislegia ir pavergia kitus. Apie tai liudija ne tik mūsų šalies istorija, bet ir šiandien vykstantys karai įvairiuose pasaulio kraštuose. Deja, ši dirbtinė šviesa tik laikinai išsklaido tamsą, o kartais ir dar labiau nardina mus į liūdesį ar nusivylimą“, – iškilmingose Mišiose sakė Lietuvos katalikų Bažnyčios vadovas.

Patys save pasmerkiame gyventi vergijoje

Jo žodžiais, laikinos šviesos ieškoma ir siekiant materialinio saugumo: „Ieškodami greito sprendimo, žmonės skolinasi pinigų, bet vėliau skolų našta juos dar labiau prislegia. Tie, kuriems sekasi finansiškai, gana dažnai skaudžiai suvokia, kad jų gėrybės tėra laikinos. Dirbtinės šviesos ieškoma ir pasineriant į pramogas, pasilinksminimus, alkoholį ar narkotikus, pornografiją ar lošimus. Šitaip žmonės patys save pasmerkia gyventi dar didesnėje tamsoje ir vergijoje“.

Arkivyskupo teigimu, šviesa, tiesa ar tikra meilė iš pradžių gali gąsdinti – lygiai kaip šiltas vanduo sušalusioms rankoms atrodo deginantis. Evangelijoje girdėjome, kaip tamsoje esantiems piemenims staigi šviesa sukėlė didelę baimę. Angelas iš karto juos nuramina: „Nebijokite“. Nereikia bijoti tikrosios šviesos, kuri kiekvieną žmogų išlaisvina iš tamsos ir suteikia ramybę.

„Daug kas švęs Kalėdas tradiciškai: Kūčių vakarą praleis su šeima, galbūt dalyvaus Mišiose, Kalėdų dieną vėl susitiks su artimaisiais, gal aplankys prakartėlę ir eglutę, gal sudalyvaus kitose kalėdinėse pramogose. Ne, gana Kalėdų iš inercijos! Leiskime, kad mūsų širdis paliestų tikroji Kalėdų šviesa, kad pajustume tikrąjį, ilgalaikį, o ne po kelių dienų išblėstantį Kalėdų džiaugsmą“, – linkėjo arkivyskupas.

Kaip patirti tikrąsias Kalėdas

Klausiantiems, ką daryti, kad šią naktį mus apšviestų taip trokštama nelaikina šviesa, Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas kvietė pirmiausia paklausti savęs – koks mano ryšys su Kristumi? Aš giedu giesmėje: „Sveikas, Jėzau, gimusis“, bet ar noriu turėti su Juo tokį pat artimą ryšį, kaip su savo šeimoje gimusiu naujagimiu? Ar esu pasiryžęs leisti Jam tikrai dalyvauti savo kasdienybėje, netgi man vadovauti? Ar esu pasiryžęs Jam patikėti kasdienius asmeninio gyvenimo ir šeimos sprendimus? Ar galiu nuoširdžiai pasakyti, kad Jį myliu?

„Kaip ir kiekvienam santykiui, taip ir draugystei su Jėzumi reikia laiko ir pastangų. Tai yra prielaida būti krikščioniu. Kitaip mes tik atliekame tradicinę pareigą, bet nepriimame šio naujagimio į savo šeimą, į savo gyvenimą. Leiskime Jėzui šią naktį užgimti mūsų širdyse, priimkime Jo meilę!“ – kvietė arkivysk. G. Grušas. – Turime atverti savo širdis ir ištiesti savo rankas į Jėzų – kaip piemenėliai šią naktį, kaip vėliau Jį aplankę išminčiai ir kaip daugelis tikinčiųjų per prabėgusius amžius. Padovanokime Jam tai, ką Jis mums jau yra padovanojęs: savo meilę, savo gyvenimą. Nebijokime įsileisti Kristų iš naujo. Priimkime Jo mums teikiamą meilę, džiaugsmą ir ramybę. Leiskime Jam karaliauti mūsų širdyse ir šeimose. Tik per gilų asmeninį ryšį su Jėzumi patirsime tikrąsias Kalėdas!“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (26)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (14)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (27)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (84)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1106)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (50)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (63)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...