G. Vagnoriui pritrūko "tikros politikos"

"Turime pripažinti, kad tai, kas buvo pradėta praėjusių metų vasarą - iškreipto liberalizmo nuostatos - nepasiteisino. Reikia grįžti prie tikros konservatorių politikos, griežtos ekonominės ir finansų politikos, kuri duoda geresnius finansinius ir socialinius rezultatus", penktadienį žurnalistams sakė Seimo narys Gediminas Vagnorius.

Anot jo, iki šiol teikdamas "nuoseklius siūlymus, kaip įgyvendinti konservatorių programą", jis iš partijos vadovybės susilaukdavęs "tik asmeninio priešiškumo".

"Mūsų siūlymai buvo paverčiami neva kokiais nors kaltinimais ar priekabiavimais. Dėl to šis žingsnis ir buvo žengtas", sakė G. Vagnorius.

Jis teigė nesiekiąs "kažką sukritikuoti ar kažkam pakenkti, bet, priešingai, paraginti partijos vadovybę ir valdžios pareigūnus žengti esminius žingsnius ir pakeisti nepasiteisinusią politiką".

Buvusiojo premjero teigimu, jo žingsnio būtinumą liudija žmonių nusivylimas ir nepasitenkinimas valdančiąja partija.

Šis nusivylimas, anot G. Vagnoriaus susijęs su tuo, kad konservatorių vadovybė, "pamačiusi, kad ši liberalizmo politika, pradėta (ekspremjero Rolando) Pakso, yra nesėkminga, ir toliau jai pritaria".

"Mes padarėme politinį sprendimą šiek tiek atsitraukti nuo partijos vadovybės tam, kad galėtume teikti siūlymus, galėtume daryti poveikį tam, kad būtų pakeista neefektyvi ekonominė finansinė politika", samprotavo G. Vagnorius.

Anot jo, "galimybės veikti ne tik nesumažėja, o tik padidėja", nes jo veikla "nebus vertinama kaip siekimas kokio nors partinio posto".

G. Vagnorius teigė savo kritiką daugiausiai nukreipiąs ne dabartinei Andriaus Kubiliaus Vyriausybei, o prieš tai dirbusiam R. Pakso kabinetui.

"Vienintelis raginimas dabartinei Vyriausybei - reikia rasti jėgų atsisakyti nepasiteisinusios politikos. Tai nėra lengva", sakė ekspremjeras.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (259)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

A. Nikžentaitis – apie Lietuvos kaimynę, kurios vertinti be emocijų neįmanoma: keista situacija (226)

Profesorius, habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.

Kaunas baigia spręsti darželių problemą (13)

Spręsdama opią vaikų darželių trūkumo problemą, Kauno rajono savivaldybė tikisi šiemet pasiekti lūžį. Pirmadienį bus atidarytos naujos patalpos Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ filiale Akademijos miestelyje – čia įkurdinta daugiau kaip 200 darželinukų.

Baltijos šalys smarkiai išsiskiria pagal rusų kalbos mokymąsi (86)

Anglų kalbos mokymasis tarp Lietuvos moksleivių paplitęs tiek pat, kiek vidutiniškai Europos Sąjungoje (ES). Pagal rusų kalbos mokymąsi Baltijos šalys smarkiai lenkia kitas Europos valstybes.

Atsisveikinimas su L. Donskiu: už širdies griebiantys artimųjų prisiminimai (331)

Šeštadienį Kauno Petrašiūnų kapinėse amžinojo poilsio atgulė netikėtai miręs žinomas filosofas Leonidas Donskis. Į paskutinę kelionę profesorių palydėjo artimieji, kolegos bei šimtai žmonių, kurie panoro atiduoti paskutinę pagarbą Leonidui. Prie kapo duobės kolegos neslėpė, kad tik praradus ateina supratimas, koks svarbus visuomenėje buvo L. Donskis.