Finansų ministras nesiūlys mažinti biudžeto išlaidų

 (2)
"Mes dar nesame nutarę mažinti biudžeto išlaidų - ko gero, to ir nereikės daryti", pirmadienį, grįžęs po dviejų savaičių nemokamų atostogų, BNS korespondentui sakė finansų ministras Vytautas Dudėnas.
Prieš dvi savaites aukšti finansų ministerijos pareigūnai sakė, jog biudžeto išlaidos gali būti mažinamos 300 mln. litų. Anot jų, sprendimai, ką daryti, turėtų būti priimti jau gegužę.

Finansų ministras pirmadienį teigė dar nesąs pakankamai įsigilinęs ir neturįs visų duomenų. Anot jo, keturių mėnesių biudžeto pajamų surinkimo rezultatai bus aiškesnės po gegužės 10-sios.

V. Dudėnas sakė, jog esama sričių, kuriose per šiuos metus galima būtų sutaupyti. Kaip pavyzdį jis nurodė skolos aptarnavimo išlaidas, kurios, smukus Vyriausybės vertybinių popierių palūkanoms, bus mažesnės nei pernai.

Be to, pasak V. Dudėno, yra vilčių, kad pagerės mokesčių surinkimas - didėja eksportas ir gamyba, auga BVP, didėja "Mažeikių naftos" apyvarta.

"Padėtis nėra tokia drastiška, kaip kartais girdėti iš žiniasklaidos, tačiau yra pakankamai priežasčių susirūpinti. Mes tikimės, kad metų bėgyje viskas turėtų išsilyginti, ir nesiruošiame kol kas mažinti išlaidų", tvirtino V. Dudėnas.

Ministras vis dėlto pripažino, jog esama "tam tikro atsilikimo, surenkant mokesčius".

Negalutiniais Finansų ministerijos duomenimis, valstybės biudžetas balandžio mėnesį negavo 85,8 mln. litų, o per keturis mėnesius - 179,9 mln. litų planuotų pajamų.

Valstybės biudžeto deficitas, negalutiniais duomenimis, gegužės 1-ją buvo 467,1 mln. litų. Dviejų ketvirčių deficito limitas yra 510 mln. litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ekspertas: Rusijos karinis biudžetas – ne pasirodymui ar šantažui, jis – karui (21)

„Rusijos ekonomika traukėsi, tačiau karinis biudžetas – ne. Tai skirta ne pasirodymui ar šantažui, tai - karui. Klausimas tik, kur vyks veiksmas ir ar būsime pasirengę laiku. Žinoma, tą mūšį mes laimėsime, yra vienintelis klausimas – kokia kaina. Greiti Rusijos veiksmai dramatiškai išbrangins mūsų sąnaudas, bet iš esmės, vis tiek pralaimės Rusija. Mūsų uždavinys - kad tai suprastų ir pati Rusija. Jie neturi jokių šansų“, – interviu DELFI sakė Lenkijos mokslininkas, politologas, Lenkijos Užsienio reikalų ministro patarėjas prof. Przemyslawas Zurawskis vel Grajewskis. Jis kalba apie tai, kad Baltarusija gali tapti lengvu taikiniu Rusijai, kurį galima pristatyti kaip didelę imperinę sėkmę, Rusijos pasaulio suvienijimo etapą.

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (2)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (48)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (84)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (89)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.