Europos teisėjų asociacija susirūpinusi dėl Lietuvos teisėjų atlyginimų

Europos teisėjų asociacija reiškia susirūpinimą dėl Lietuvos valdžios ketinimų sumažinti teisėjų atlyginimus.
Asociacijos kreipimesi į Lietuvos prezidentą, Seimo pirmininką ir premjerą primenami tarptautiniai dokumentai, kuriuose apibrėžiama teisėjų nepriklausomybės principai.

1997 metų Europos Tarybos (ET) pranešime teigiama, kad teisinė sistema turi būti apsaugota ne tik nuo politinės įtakos, bet ir nuo bandymų finansiškai paveikti teisėjus.

1998 metų Europos teisėjų asociacijos priimta chartija skelbia, kad teisėjų atlyginimas turi būti pakankamas, kad būtų užtikrinta jų reali finansinė nepriklausomybė ir negali būti mažinamas visų pakopų teisėjams.

"Šie tarptautiniai dokumentai sudaro europietiškus standartus, pripažįstamus ir gerbiamus visų Europos Tarybos ir Europos Sąjungos narių", sakoma asociacijos laiške.

Jame pažymima, kad šių standartų atsisakanti valstybė rizikuoja pažeisti teisėjų nepriklausomybės principus.

Asociacijos nuomone, sprendimas sumažinti teisėjų atlyginimus gali paveikti jų ekonominį pagrindą bei pastatyti į pavojų nepriklausomybę, taip pat turėti įtakos į teismus besikreipiančių piliečių teisėms.

Vasario viduryje Seimas po pateikimo pritarė įstatymo projektui, kuriuo siekiama sumažinti itin didelius politikų, valdininkų, prokurorų ir teisėjų atlyginimus.

Iki kovo 10 dienos šis įstatymas bus svarstomas Seimo komitetuose, o kovo 14 dieną planuojamas svarstymas Seimo plenariniame posėdyje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Įtaręs galimą dokumentų klastojimą politikas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

Paaiškėjus naujoms aplinkybėms, kaip Teisingumo ministerijoje buvo vykdomas konkursas į Vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VTAT) direktoriaus pareigas, Vilniaus miesto vicemeras, TS-LKD kandidatas į teisingumo ministrus Valdas Benkunskas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnyba bei, ginant viešąjį interesą, stabdyti konkurso rezultatų įsigaliojimą.

Kilo įtarimas dėl Kauno ligoninės remonto: pasinaudota plačiai žinoma schema (4)

478 tūkst. eurų – tiek bendrovei „Irdaiva“ atseikėjo jos subrangovė „Niskama“ už perleistą galimybę remontuoti Respublikinę Kauno ligoninę, ir savo ruožtu darbus perleido dar vienai įmonei, pranešime spaudai skelbia Viešųjų pirkimų taryba.

A. Nako padėjėjai kreipėsi į teismą: dirbti liko tas, kuris sutiko pinigus atiduoti Seimo nariui (279)

Seimo narys Audrius Nakas turės bylinėtis teisme su buvusiais savo bendražygiais. Vasarą jis atleido du savo padėjėjus, kurie dėl to kreipėsi į teismą. DELFI šaltinių teigimu, naujas į darbą priimtas padėjėjas pripažino, kad dirba tik fiktyviai ir savo atlyginimą atiduota Seimo nariui.

T. Žilinskas: tarnybiniai gyvūnai galėtų būti prilyginti pareigūnams (58)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas neatmeta galimybės svarstyti, kad tarnybiniams gyvūnams būtų suteiktas pareigūno, o ne valstybės turto statusas.

R. Paksas išsakė nuomonę apie K. Komskį, jo brolį ir nušautą šunį (563)

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas ragina nesieti Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio su jo brolio nušauto pasieniečio šuns istorija.