Euroatlantinė integracija - tai mes, teigia konservatoriai

 (2)
"Mes esame pasiryžę bendradarbiauti su visomis politinėmis jėgomis, kurios pripažįsta eurointegracijos vertybes, kaip atsiplėšimą nuo sovietmečio", spaudos konferencijoje pirmadienį sakė konservatorių partijos vicepirmininkė, Seimo pirmininko pavaduotoja Rasa Juknevičienė.

Anot R. Juknevičienės, savivaldybių tarybų rinkimuose "antivakarietiško nusistatymo partijos gavo nemažai balsų". Pasak konservatorės, Tėvynės sąjunga buvo visų nuosekliausia politinė jėga privatizavimo, rinkos ekonomikos ir kitais klausimai, kurie lemia Lietuvos "atsiplėšimą nuo sovietmečio".

R. Juknevičienės teigimu, euroatlantinės integracijos ir rinkos reformų klausimais "politinių jėgų sutarimas būtų geras dalykas".

Kaip neabejotinas ir patikrintas sąjungininkes R. Juknevičienė įvardijo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungą bei Lietuvos krikščionių demokratų partiją, su kuria, pasak konservatorės, "niekada nekilo ginčų dėl euroatlantinės integracijos procesų".

Pasak R. Juknevičienės, konservatoriai "daug klausimų dėl praktinių galimų žingsnių" turi Lietuvos liberalų sąjungai (LLS). Konservatoriams, anot jos, neaiškus LLS požiūris į energetikos ūkio restruktūrizavimą, kariuomenės dalykus bei keli kiti aspektai.

Konservatorės teigimu, jai rūpi ne tik Tėvynės sąjungos ir liberalų santykiai, bet ir "dešiniųjų balsų neišbarstymo klausimai". Pasak jos, jeigu Kauno mieste konservatoriai, krikščionys demokratai bei politkaliniai būtų susijungę į koaliciją, jie ten būtų tapę antrąja daugiausia balsų surinkusia politine jėga.

Pasak jos, LDDP ir LSDP paskelbus apie koalicijos sudarymą, o kadenciją baigusiam prezidentui Algirdui Brazauskui ją parėmus, "galimybę Lietuvai turėti vakarietiškos orientacijos socialdemokratiją suvalgė sovietinė nomenklatūra".

Anot R. Juknevičienės, nei LSDP lyderio Vytenio Andriukaičio, nei A. Brazausko, nei LDDP pirmininko Česlovo Juršėno negalima laikyti vakarietiškos socialdemokratijos atstovais Lietuvoje.

Apibūdindama ryškėjančią Centro sąjungos ir Naujosios sąjungos (socialliberalų) partnerystę, R. Juknevičienė sakė, jog "šiandien akivaizdu, kad centras nueina į kairę".

"Šis darinys konjunktūriškai kuriamas artimiausiai ateičiai", sakė konservatorė, patikslindama, jog turi galvoje rudenį numatytus Seimo rinkimus bei po trejų metų įvyksiančius prezidento rinkimus.

"(NS lyderiui) Artūrui Paulauskui rūpi tapti prezidentu. Jis neskatino NS atstovų tapti merais, kad ši jėga nesusikompromituotų iki prezidento rinkimų", sakė R. Juknevičienė. Ji pridūrė, kad Centristų lyderiui "Romualdui Ozolui rūpi Seimo pirmininko postas ir, vargu, ar kas daugiau".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: merks lietus, koš žvarbus vėjas (4)

Per artimiausias paras šilumos bus daugiau, bet vargu ar tai pajusime. Dėl šalto lietaus ir žvarbaus vėjo jutiminė temperatūra bus gerokai žemesnė. Panašu, kad šis duetas karaliaus dar ne vieną dieną.

Iš anksto balsavo daugiau nei 2,5 proc. rinkėjų (10)

Ketvirtadienis – paskutinė diena, kai buvo galima balsuoti iš anksto Seimo rinkimų antrajame ture, renkant Seimo narius 68 vienmandatėse apygardose.

Prognozuoja atkeliausiantį arktinį orą (25)

Dar besitikintiems sulaukti bobų vasaros ją jau reikėtų pamiršti, nes atkeliaus vėlyvo rudens orai – lietingi ir vėsūs, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė. Anot jos, galima tikėtis labai šaltų orų, jei šiaurės rytuose jau pasirodė arktinis arba ultrapoliarinis oras.

Buvusią K. Čilinsko bendražygę supykdė „valstiečių“ kandidato reklama (52)

Buvusio Seimo nario ir Nepartinio demokratinio judėjimo (NDJ), velionio advokato Kęstučio Čilinsko bendražygius Dzūkijoje supykdė į Seimą su Ramūno Karbauskio vadovaujamos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vėliava į Seimą kandidatuojančio alytiškio Petro Valiūno politinė reklama.

Vokietis nusprendė išnaudoti paskutinę progą rasti savo dėdę – „vilko vaiką“ (24)

Paskutinį kartą keturiolikos metų Werner Kohn – „vilko vaikas“ buvo pastebėtas Lietuvoje 1948m. ir iki šiol jo paieškos buvo nesėkmingos. „Vilko vaikai“ – tai vaikai, netekę artimųjų, namų, po karo likę visiškoje nežinioje. Po keliasdešimt metų jo sūnėnas Hartmutas Kohn, norėdamas atkreipti dėmesį į „vilko vaikų“ problemą ir tuo pačiu siekdamas rasti savo dėdę, ėmėsi žygio į Lietuvą. Jis nusprendė nukeliauti 750 km pėsčiomis – bėgdamas, važiuodamas dviračiu ir keliaudamas gyvenamuoju automobiliu.