ES priešininkai ragino kurti naują sąjungą

 (4)
Partijos lyderio Seimo nario Rimanto Smetonos įsitikinimu, į bloką susibūrusios panašaus ekonominio pajėgumo Vidurio Europos šalys galėtų kur kas sėkmingiau derėtis su Europos Sąjunga ir atsispirti ES centralizacijai.

Įvairių šalių euroskeptikai pritarė, kad toks kandidačių į ES susivienijimas turėtų būti formalizuotas.

Šios idėjos įgyvendinimą turėtų koordinuoti Europos parlamento Nacijų frakcija, kurios atstovai taip pat dalyvavo Vilniuje surengtoje konferencijoje "Europos Sąjungos plėtra: argumentai ir pasekmės".

Pasak R.Smetonos, kandidatėms į ES būtina atvėsti ir palaukti, kol ES narės apsispręs, kokia kryptimi judės: "Reikia pažiūrėti, kokia ES bus po penkerių metų. Ar tai bus nepriklausomų valstybių susivienijimas, ar supervalstybė, kurios link dabar ir einama?"

Atsakyti į šiuos klausimus paragino ir konferencijos dalyviams sveikinimo laišką atsiuntusi buvusi Didžiosios Britanijos premjerė Margaret Thatcher.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Liberalų sąjūdis antrajame ture laimėjo 6 mandatus

Liberalų sąjūdis per pakartotinius Seimo rinkimus iškovojo 6 mandatus. Liberalų sąjūdžio duomenimis, į būsimą Seimą pateko Gintaras Vaičekauskas, Jonas Liesys, Jonas Varkalys, Ričardas Juška, Vitalijus Gailius, Juozas Baublys.

„Tvarkietis“ P. Gražulis pralaimėjo rinkimus Gargžduose (6)

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatui Petrui Gražuliui nepavyko penktą kartą laimėti Seimo nario rinkimus Gargždų vienmandatėje apygardoje.

R. Karbauskis: ministru pirmininku galėtų būti S. Skvernelis arba B. Ropė (14)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatu į ministrus pirmininkus galėtų būti partijos sąrašo lyderis arba europarlamentaras Bronis Ropė, sako „valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Stebėtojų duomenys: M. Navickienė laimėjo prieš A. Paleckį (125)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Monika Navickienė laimėjo Seimo nario mandatą Naujosios Vilnios apygardoje, praneša konservatorių stebėtojai iš apylinkių. Kol kas oficiali informacija dar neatnaujinta.

Premjeras A. Butkevičius pralaimėjo rinkimus Vilkaviškio apygardoje (54)

Premjeras socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius pralaimėjo rinkimus vienmandatėje Vilkaviškio apygardoje, kur buvo renkamas nuo 1996 metų.